wznowienie
Interpretacja
09.10.2003 Podatki

Jakie prawa i obowiązki związane z instalacją kasy rejestrującej (m. in. obowiązek zainstalowania, odliczenie kwot wydatkowanych na jej zakup) przysługują podatnikowi, który zlikwidował działalność gospodarczą, a natępnie ponownie ją rozpoczął?

Interpretacja
22.12.2003 Podatki

Podatnik prosi o wyjaśnienie następującej kwestii: czy podatnik podatku od towarów i usług, który składał deklaracje VAT-7 do miesiąca maja 1997 r i rozpoczyna wynajem pomieszczeń od miesiąca sierpnia 2003 r. lub września 2003 r. może skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Zdaniem podatnika utrata przez niego prawa do zwolnienia miała miejsce więcej niż 3 lata temu, a zatem przysługuje

Interpretacja
14.04.2004 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w związku ze wznowieniem przez osobę fizyczną działalności po przerwie, jeżeli prowadziła ww. ewidencję w zlikwidowanej działalności?

Interpretacja
20.08.2004 Podatki

Czy w zaistniałej sytuacji podatnik może w roku 2004 skorzystać z opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej według 19% stawki liniowej?

Interpretacja
06.07.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy możliwości dokonywania zakupu towarów handlowych przed rozpoczęciem sprzedaży, tj. w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.

Interpretacja
30.09.2005 Podatki

Czy podatnik, będący osobą fizyczną, może prowadzić ewidencję przy zastosowaniu kasy rejestrującej, używanej w poprzednio prowadzonej działalności, zlikwidowanej w ubiegłym roku ?

Interpretacja
01.02.2006 Podatki

Czy ponownie rozpoczynając działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, podatnik jest zobowiązany do rozpoczęcia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przyzastosowaniu kasy rejestreującej w dniu rozpoczęcia działalności czy dopiero po przekroczeniu kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł?

Interpretacja
18.04.2006 Podatki

Zapytanie Spółki dotyczy możliwości wykazania kwoty nadwyżki z poprzedniej deklaracji po wznowieniu działalności, w przypadku wykreślenia podatnika z ewidencji podatników VAT czynnych w związku z nie składaniem deklaracji podatkowych VAT za 6 kolejnych miesięcy poprzedzających ostatni miesiąc przed wejściem w życie ustawy o podatku VAT.

Interpretacja
10.06.2008 Podatki

Czy w przypadku likwidacji działalności gospodarczej (gdy Wnioskodawca pozostaje nadal czynnym podatnikiem VAT z tytułu dzierżawy sklepu), należy wyrejestrować kasę fiskalną i przeprowadzić odczyt końcowy kasy zgodnie z § 5 ust. 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2002 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych

Interpretacja
03.09.2009 Podatki

Kwota zwolnienia podmiotowego z VAT w roku podatkowym 2009 w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej.

Interpretacja
27.09.2010 Podatki

po wznowieniu działalności gospodarczej Stronie przysługuje prawo do rozliczenia kwot podatku naliczonego, od wydatków ponoszonych w trakcie trwania zawieszenia działalności gospodarczej

Interpretacja
28.02.2011 Podatki

Czy jako kwotę wejścia do VAT należy przyjąć wartość przychodu przekraczającą 74.795 zł, gdzie do wyliczenia tejże wartości należy pominąć okres od dnia 1 lutego do dnia 3 maja 2010r. tj. okres kiedy podatnik nie prowadził działalności gospodarczej?

Interpretacja
09.05.2012 Podatki

Stwierdzić należy, iż po wznowieniu działalności gospodarczej Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone w tym czasie, w zawiązku z eksploatacja leasingowego samochodu osobowego, wykorzystywanego przez Niego w prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
09.05.2012 Podatki

Stwierdzić należy, iż ww. wydatki, tj. koszty poniesione w okresie zawieszenia działalności, na: opłatę wstępną, kolejne raty leasingowe oraz dodatkowe koszty związane z umową nie mogą stanowić w firmie Wnioskodawcy kosztów uzyskania przychodu , ponieważ umowa leasingu operacyjnego samochodu osobowego zawarta została w okresie zawieszenia działalności gospodarczej. W odniesieniu do tych opłat możliwość

Interpretacja

Prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących raty leasingu samochodu osobowego w okresie zawieszenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących wydatki związane z użytkowaniem samochodu w okresie po wznowieniu działalności

Interpretacja
10.10.2012 Podatki

Czy otwierając ponownie działalność podatnik był zobowiązany do ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej?

Interpretacja
31.01.2013 Podatki

Czy Wnioskodawczyni korzysta ze zwolnienia ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej w sytuacji, gdy w roku podatkowym 2012 rozpoczęła działalność gospodarczą tzn., czy w opisanym stanie faktycznym korzysta ze zwolnienia określonego w paragrafie 3 ust. 7 rozporządzenia z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z

Interpretacja

Czy w 2013 r. będzie Pan miał prawo do zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
20.12.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie świadczenia usług przez Spółkę i ich dokumentowania w okresie od rozwiązania Umowy pożyczki świadczonej na rzecz Pożyczkobiorcy do wznowienia tej Umowy oraz w zakresie powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu usługi pożyczki świadczonej na rzecz Pożyczkobiorcy w okresie od rozwiązania do wznowienia Umowy pożyczki.

Interpretacja
10.03.2014 Podatki

skoro wobec Wnioskodawcy nie wystąpił wcześniej obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej, Wnioskodawca rozpoczynając ponownie w 2014 r. działalność gospodarczą, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, będzie mógł korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania do czasu przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotów w wysokości 20.000 zł.

Interpretacja
22.05.2014 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego po wznowieniu działalności od wydatków poniesionych przed zawieszeniem związanych ze sprzedażą opodatkowaną.

Interpretacja
21.10.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż elektronicznych znaków legitymacyjnych może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

Interpretacja
22.07.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż elektronicznych znaków legitymacyjnych może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

Poprzednia Następna