Prawo do zwolnienia podmiotowego od podatku VAT w myśl art. 113 ustawy w związku z usługami projektowania aranżacji wnętrz.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na utrzymanie akwarium.
Opodatkowanie usług wykonania projektu i aranżacji wnętrz wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych według 8% stawki VAT.
zastosowanie stawki podatku 8% dla usług przygotowania projektów wystroju wraz z przeniesieniem praw autorskich do projektów
Zastosowanie obniżonej stawki podatku dla usługi wykonania dokumentacji projektowej wystroju wnętrz wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych.
Stawka podatku dla usług projektowania wnętrz wraz z przeniesieniem praw autorskich na nabywcę i sposób dokumentowania tych usług.
Czy karty wstępu do klubu fitness na zajęcia siłowe jak również aerobowe (pojedyncze, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne) mogą być w całości opodatkowane stawką podatku VAT 8%?
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawiania faktury korygującej oraz braku obowiązku umieszczania na fakturze numeru NIP
Czy zakup donic wraz z kwiatami, ziemią oraz granulatem do pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pomieszczeń pracowniczych, stanowi koszt uzyskania przychodu spółki, w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zakup donic wraz z kwiatami, ziemią oraz granulatem do pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pomieszczeń pracowniczych, stanowi koszt uzyskania przychodu spółki, w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w poczet kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na opisane powyżej, a zwyczajowo przyjęte i nie mające charakteru wystawnego lub luksusowego dekoracje pomieszczeń służących dla klientów Wnioskodawcy?
W tym sensie, co do zasady, każde tego rodzaju przedsięwzięcie zmierzające do zapobieżenia powstania takiej sytuacji, powinno być postrzegane jako prowadzące do zachowania bądź zabezpieczenia źródła przychodów, a związane z tym koszty, jako koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Przedstawiony wyżej kierunek wykładni analizowanych przepisów, tj. art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p uwzględnia
Obowiązek opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej.
Czy przedstawione przez Wnioskodawcę wydatki stanowią, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu?
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki na zakup zieleni można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Jakie koszty należy zaliczyć do kosztów reprezentacji, a jakie do kosztów reklamy, czy kosztów bieżącego funkcjonowania firmy?
dotyczy zaliczenia wydatków poniesionych na nabycie kwiatów i artykułów dekoracyjnych na potrzeby aranżacji biura, do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy wydatki na zakup standardowej zieleni tj. roślin, które są posadzone na zewnątrz przed posesją oraz kwiatów doniczkowych do pomieszczeń biurowych, a także doniczki, ziemię i inne środki dla roślin stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki?
Czy wydatki na dekoracje sklepu, w tm dekoracje okolicznościowe i na święta (przy założeniu, że nie są to środki trwałe), mogą zostać przez Wnioskującą zaliczone bezpośrednio i bez limitów do ogólnych, bieżących, podatkowych kosztów uzyskania przychodów?
Czy wykonanie balustrady bądź innego elementu wystroju wnętrza wraz z montażem w obiekcie mieszkalnym jest opodatkowane stawką podatku VAT 7% czy 22%?