wygaśnięcie zobowiązania podatkowego
Porada
13.09.2004 Podatki

Podatnik złożył 20 sierpnia 2004 r. za lipiec 2004 r. deklarację VAT-7 i deklarację dla potrzeb zaliczki w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT-5) oraz wniosek w sprawie zaliczenia zwrotu różnicy podatku na poczet zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych. Z jakim dniem to zaliczenie zostanie przez naczelnika urzędu skarbowego dokonane: czy już 20 sierpnia, czyli z dniem złożenia obydwu

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

1. Jaką stawką VAT należy opodatkować przeniesienie własności rzeczy lub prawa w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej?2. Czy w przypadku wystąpienia opodatkowania, wygaszenie zobowiązań podatkowych następuje w kwocie netto czy brutto przenoszonej rzeczy / prawa?3. Czy przeniesienie własności w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej należy dokumentować fakturą VAT?

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

Czy wygaśnięcie zobowiązania podatkowego w podatkach stanowiących dochody budżetu gminy na skutek przeniesienia własności prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz gminy w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej, przy założeniu, że czynność przeniesienia własności tego prawa podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, nastąpi do warości netto czy brutto przenoszonego prawa?

Interpretacja
28.03.2007 Podatki

Kwestia wygaśnięcia zobowiązania z tytułu udzielonej pożyczki przy połączeniu spółek kapitałowych poprzez przejęcie spółki pożyczkodawcy przez spółkę pożyczkobiorcę.

Interpretacja
25.09.2007 Podatki

Czy składając wniosek można kwotę wykazaną do zwrotu na rachunek bankowy w ciągu 180 dni zaliczyć z dniem złożenia deklaracji VAT-7 wykazującej zwrot na poczet bieżących zobowiązań z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, które Spółka ma obowiązek regulować jako płatnik.

Interpretacja
20.05.2008 Podatki

Z SA jest aktualnie Spółką z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa, czy na podstawie art. 3 obowiązek określony w art. 2 ust.1 ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa ustaje z końcem miesiąca, w którym dokonano zbycia akcji tj. w przypadku Z SA, czy obowiązek ustał dnia 17 maja 2007r. czyli w dacie zawarcia Umowy o objęciu akcji serii B w podwyższonym kapitale zakładowym

Interpretacja
22.07.2009 Podatki

Spółka komandytowa dokonująca przelewu środków pieniężnych z należącego do niej rachunku bankowego jako zaliczki na podatek dochodowy oraz podatek roczny wspólnika tejże spółki, bez uprzedniego powierzenia jej tych środków, nie może być uznana za posłańca (wyręczyciela). W takiej sytuacji de facto nie dochodzi do zapłaty zaliczki na podatek dochodowy, jak i podatku rocznego wspólnika spółki, a tym

Interpretacja
30.11.2009 Podatki

Czy zapłata podatku przez pracowników (podatników), prowadząca do wygaśnięcia ich zobowiązań podatkowych, skutkuje również wygaśnięciem zobowiązania płatnika (Wnioskodawcy) z tytułu obliczania, pobierania i wpłaty zaliczek na podatek?

Interpretacja
18.05.2011 Podatki

Czy przeniesienie prawa wieczystego użytkowania działek gruntu, wskazanych w opisie stanu faktycznego, (w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej) w zamian za wygaszenie zobowiązań podatkowych, wobec Prezydenta Miasta, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
24.04.2012 Podatki

Czy wniesienie przez Nowego Wspólnika do Pożyczkobiorcy wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczki zaciągniętej przez Pożyczkobiorcę u Nowego Wspólnika (oraz ewentualnie z tytułu niespłaconego kapitału pożyczki), na skutek czego dojdzie do wygaśnięcia tej wierzytelności w drodze konfuzji, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym? (pytanie

Interpretacja
05.07.2012 Podatki

Czy zapłata podatku obciążającego Wnioskodawcę przez osobę trzecią, bezpośrednio z rachunku bankowego tej osoby, w ramach zobowiązania cywilnoprawnego, doprowadzi do wygaśnięcia obowiązku podatkowego Wnioskodawcy poprzez jego zapłatę na podstawie art. 59 § 1 pkt 1 ustawy z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) - dalej Ordynacja podatkowa?

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

1.Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada zaległości podatkowych, możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za korzystanie ze środowiska? 2.W którym momencie następuje zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług na poczet powyższych zobowiązań? 3.Czy zaliczenie kwoty zwrotu podatku

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

W związku z przedstawionym opisem zdarzenia przyszłego Spółka wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku, w którym wygaśnięcie zobowiązań Spółki nastąpi przed dniem przekazania do używania danego środka trwałego, w jego wartości początkowej powinny zostać uwzględnione wszystkie odsetki naliczone do dnia wygaśnięcia zobowiązania?

Interpretacja
13.03.2013 Podatki

Opodatkowania przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej w zamian za wygaśnięcie zobowiązania podatkowego.

Interpretacja
22.07.2013 Podatki

Czy konfuzja wierzytelności Spółki osobowej i zobowiązania Spółki z tytułu jej zobowiązań pozostanie neutralna z podatkowego punktu widzenia, tzn. nie spowoduje powstania przychodu dla Spółki podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy CIT?

Interpretacja
22.07.2013 Podatki

Czy w świetle tak przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego otrzymanie przez Spółkę wierzytelności likwidowanej Spółki osobowej wobec Spółki z tytułu jej zobowiązań w wyniku likwidacji Spółki osobowej, będzie podlegać opodatkowaniu na gruncie ustawy CIT?

Interpretacja
24.09.2013 Podatki

Czy konfuzja będzie następstwem połączenia Wnioskodawcy z SKA, będzie prowadziła do powstania dla Wnioskodawcy przychodu lub/i kosztu w podatku dochodowym od osób prawnych z jakiegokolwiek tytułu?

Interpretacja
04.10.2013 Podatki

Czy zapłata podatku dochodowego od sprzedaży akcji przez Kupującego na podstawie zawartej między stronami umowy sprzedaży z tytułu zbycia akcji, do której zobowiązany jest Wnioskodawca, spowoduje wygaśnięcie zobowiązania podatkowego w stosunku do Wnioskodawcy?

Interpretacja
08.10.2013 Podatki

Mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe, Spółka wnosi o potwierdzenie, że wygaśnięcie zobowiązania pożyczkowego Spółki przejmowanej w wyniku kontuzji będącej skutkiem połączenia Spółki ze Spółką przejmowaną nie spowoduje powstania przychodu podatkowego w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki jako następcy prawnego Spółki przejmowanej, której zobowiązanie

Interpretacja
21.10.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - opodatkowania otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki Jawnej wierzytelności , - opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji Spółki Jawnej środków pieniężnych, - powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Jawnej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania poprzez konfuzję, - opodatkowania otrzymanej zaliczki na poczet likwidacji Spółki Jawnej, - powstania przychodu

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
13.11.2013 Podatki

Czy kontuzja wierzytelności Spółki osobowej i zobowiązania Spółki pozostanie neutralna z podatkowego punktu widzenia, tzn. nie spowoduje powstania przychodu dla Spółki podlegającego opodatkowaniu na gruncie Ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Poprzednia Następna