Określenie terminu skorzystania z ulgi na zakup kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących.
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
Obowiązek zwrotu odliczonej kwoty z tytułu zakupu kasy rejestrującej.
Czy Wnioskodawczyni rozpoczęła ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach? Czy Wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z tzw. ulgi na zakup każdej z dwóch kas zgłoszonych na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania?
Czy Wnioskodawcy przysługuje ulga na zakup nowych kas fiskalnych w ilości 8 sztuk w brzmieniu art. 111 ust. 4 uPTU?
Prawo do odliczenia i zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej przez Spółkę Jawną.
Przysługuje prawo do odliczenia kwot wydatkowanych z tytułu zakupu opisanej kas rejestrującej w wysokości odpowiadającej 90% ceny jej zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.
Czy można odliczyć od podatku należnego (w ramach obowiązującego limitu) kwotę wydatkowaną na zakup kasy rejestrującej jeżeli zakup został sfinansowany otrzymanymi środkami?
Czy Wnioskodawca może skorzystać z prawa zwrotu części za zakup kasy fiskalnej, jeżeli została zakupiona i zgłoszona do Urzędu Skarbowego ponad 3 miesiące przed wszelką sprzedażą, mimo że Serwis zgłosił kasę w Urzędzie Skarbowym kilka dni po wpisanym terminie rozpoczęcia faktycznej działalności?
Czy wyrok NSA daje podstawę do ponownego i skutecznego wystąpienia o ulgę na zakup kasy rejestrującej, powołując się na art. 240 § 1 pkt 7 Ordynacji podatkowej ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.?
Czy w związku z zakupem nowych kas fiskalnych, Spółka ma prawo zastosować ulgę, o której mowa w art. 111 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Warunki uprawniające do zwrotu części kwot wydatkowanych na zakup kas fiskalnych zostały spełnione jedynie w stosunku do pierwszej kasy fiskalnej. Natomiast w odniesieniu do dwóch kolejnych kas rejestrujących, ujętych w złożonym zawiadomieniu jedynie ilościowo, Zainteresowany nie dopełnił wszystkich obowiązków, warunkujących prawo do odliczenia ulgi z tytułu zakupu kas fiskalnych. Tym samym, Spółka
brak prawa do odliczenia wydatków poniesionych na zakup kas rejestrujących
obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej usług fryzjerstwa
Czy Spółka ma prawo zrezygnować ze stosowania kas rejestrujących i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej?
Czy jest obowiązek dokonania zwrotu odliczonych kwot wydatkowanych na zakup dwóch kas rejestrujących na podstawie art. 111 ust. 6 ustawy, nakładającego taki obowiązek na podatnika, który zaprzestał używania kasy w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania? Czy pozostawienie kas w pogotowiu jako rezerwowych oznacza zaprzestanie ich używania, czy zmianę przeznaczenia?
Od kiedy w opisanej wyżej sytuacji Przedsiębiorstwo staje się czynnym podatnikiem VAT?Od kiedy od podatku należnego Zainteresowany może odliczać podatek naliczony przy zakupie towarów handlowych oraz przy zakupie środków trwałych, a także skorzystać z ulgi przy zakupie kas fiskalnych?
Czy jest braku obowiązku zwrotu ulgi z tytułu zakupu kasy rejestrującej w sytuacji zaprzestania jej używania przed upływem trzech lat od rozpoczęcia ewidencjonowania?
Przedmiotem pytania jest określenie czy podatnik prowadzący aktualnie ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas fiskalnych w obowiązujących terminach może odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup kolejnej kasy rejestrującej - kasy rezerwowej.