Wypłata zysku wypracowanego przed 31 grudnia 2020 r. oraz częściowego zwrotu wkładu.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport Oddziału będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym wartość wkładu nie będzie zaliczana do przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b) w zw. z art. 12 ust. 1 pkt 7) powołanej ustawy.
Aport oddziału, wniesienie w formie wkładu niepieniężnego, zorganizowana część przedsiębiorstwa.
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Opodatkowanie ryczałtem przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Skutki podatkowe dla Spółki oraz Wspólnika z tytułu częściowego obniżenia wkładów wniesionych przez Wspólnika do Spółki komandytowej.
W zakresie ustalenia, czy posiadanie przez Wnioskodawcę wkładów w Banku Spółdzielczym, wyłącza - w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT - możliwość korzystania z opodatkowania w formie Ryczałtu.
Wniesienie udziałów Spadkobierców w Przedsiębiorstwie w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki.
W zakresie ustalenia: 1. czy istniejący w Spółce zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności w zakresie (…) za pośrednictwem Działu, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy o CIT, 2. czy na moment wniesienia aportu Spółka zobowiązana będzie rozpoznać przychód na gruncie CIT w wysokości wartości wnoszonego wkładu
Obowiązki płatnika w związku z wycofaniem części wkładów ze spółki komandytowej.
Podstawa opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci know-how do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe umorzenia dobrowolnego za wynagrodzeniem udziałów spółki powstałej z przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Możliwość zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego na rzecz sprzedających wkładu własnego w związku z zakupem nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji jego aport będzie neutralny podatkowo dla Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
W zakresie ustalenia, czy planowana przez Wnioskodawcę transakcja, tj. wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci ZCP do nowo zawiązywanej spółki akcyjnej, przy jej powstawaniu, na poczet pokrycia całego kapitału zakładowego spółki i objęcia wszystkich akcji spółki, będzie neutralna podatkowo dla Spółki, a w szczególności nie powstanie przychód do opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 w związku
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.