Interpretacje

Interpretacja
22.12.2003 Podatki

Czy podatek naliczony VAT od zakupionych środków trwałych sfinansowanych w 25 % z dotacji z Funduszu Phare 2000 podlega w całości odliczeniu od podatku należnego zgodnie z odrębnymi przepisami?

Interpretacja
16.01.2004 Podatki

W sprawie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych zakupionych od Urzędu Miasta w ..., których prawo własności przejdzie na Spółkę po całkowitej zapłacie należności, która jest rozłożona na miesięczne raty do 2012 r.

Interpretacja
26.02.2004 Podatki

do którego roku podatkowego Spółka powinna zakwalifikować poniesione wydatki dotyczące przychodów zamkniętego roku podatkowego, których zarachowanie nie było możliwe przed złożeniem zeznania podatkowego za ten rok oraz czy nabycie środków trwałych ze środków ZFSŚ stanowi dla Spółki przychód podatkowy oraz czy amortyzacja tych środków jest kosztem uzyskania przychodu.

Interpretacja
16.04.2004 Podatki

Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne naliczane od samochodów, notebooków stanowiących jej własność, które na czas trwania umowy przekazane były do używania dla zleceniobiorców świadczących na rzecz Spółki usługi pośrednictwa handlowego.?

Interpretacja
27.04.2004 Podatki

Spółka zajmuje się działalnością w zakresie sprzedaży i wynajmu systemów przeciw-kradzieżowych. Są to urządzenia z wbudowanymi zaawansowanymi systemami komputer., gdzie technologia i postęp techniczny szybkosię zmienia. Pyta czy może podwyższyć stawki amortyzowanych ww. urządzeń przy zastosowaniu współczynnika 2,0.

Interpretacja
09.08.2004 Podatki

Czy dopłata do wytworzenia przedmiotowego środka trwałego jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) ?W ocenie Podatnika kwota otrzymanej dopłaty jest związana z całokształtem prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, a jej wysokość nie ma wpływu na ilość i wartość sprzedawanego ciepła. W związku z powyższym

Interpretacja
14.03.2005 Podatki

Czy amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z własnych dochodów jest kosztem uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
18.05.2005 Podatki

Prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym i dodatkowo planuję zawarcie umowy najmu budynku hurtowni stanowiącego środek trwały. Kiedy utracę możliwość opodatkowania się ryczłtem od przychodów ewidencjonowanych z prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
07.10.2005 Podatki

Czy:1. różnice kursowe na środkach własnych w Euro wydatkowanych na potrzeby prowadzonej inwestycji powinny korygować wartość początkową nabytych lub wytworzonych środków trwałych;2. różnice kursowe na środkach własnych w Euro wydatkowanych na zakup papierów wartościowych należy zaliczyć bezpośrednio do przychodów lub kosztów podatkowych jednorazowo w momencie ich powstania;3. różnice kursowe na środkach

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Czy w świetle postanowień art. 42 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3-4 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług warunkiem wystarczającym do zastosowania stawki podatku 0 % dla opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, poza innymi warunkami wynikającymi z w/w przepisów, jest uzyskanie przez dostawcę przed dniem złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy potwierdzenia

Interpretacja
17.02.2006 Podatki

Co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów art. 12 ust. 2a i 15 ust. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654).

Interpretacja
14.09.2006 Podatki

Czy w okresie, gdy środek trwały jest uznawany za przeznaczony do sprzedaży Spółka może dokonywać podatkowych odpisów amortyzacyjnych, stanowiących koszt uzyskania przychodu

Interpretacja
17.11.2006 Podatki

Czy mogę kontynuować amortyzację inwestycji w obcym środku trwałym po zakupie środka trwałego, w którym zrealizowano inwestycję - według metody i zasad stosowanych przed nabyciem środka trwałego? Czy nieumorzoną wartość inwestycji w obcym środku trwałym należy odpisać w pozostałe koszty operacyjne, które będą stanowiły koszt bilansowy natomiast nie będą stanowiły kosztu podatkowego?

Interpretacja
07.09.2007 Podatki

dotyczy ustalenia stawki amortyzacyjnej dla przyjętych do używania inwestycji w obcych środkach trwałych na podstawie art. 16j ust. 4 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) od własnego środka trwałego, który wcześniej był środkiem dzierżawionym.

Interpretacja
14.08.2008 Podatki

Czy działalność statutowa Fundacji korzysta ze zwolnienia z podatku VAT? Czy Fundacja ma możliwość odliczenia bądź zwrotu podatku naliczonego VAT od zakupów sfinansowanych z ww. dotacji lub sfinansowanych ze środków własnych które służą wyłącznie działalności statutowej Fundacji. Naszym zdaniem działalność statutowa Fundacji podlega zwolnieniu z podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia

Interpretacja
07.07.2009 Podatki

Czy amortyzacja środków trwałych zakupionych ze środków własnych zakładu budżetowego będzie kosztem podatkowym w momencie jej naliczenia (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 2)

Interpretacja
28.11.2011 Podatki

Czy różnica między otrzymaną dotacją celową, a poniesionymi kosztami na realizację wykonywanych zadań nieodpłatnych wymienionych w art. 4 ust. 2 ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego są kosztami uzyskania przychodu?

Interpretacja
16.04.2012 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wypłacane z rachunku bankowego (A) odsetki od pożyczek zaciąganych na bieżącą działalność spółki oraz wypłacane z rachunku bankowego (A) odsetki od pożyczek na finansowanie nowych przedsięwzięć będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w całości, pomimo jednoczesnej wypłaty ze środków własnych spółki z rachunku bankowego (B) wynagrodzeń za umorzone udziały?

Interpretacja
13.09.2012 Podatki

Czy u Wnioskodawcy, będącego podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz akcjonariuszem w SKA powstanie przychód, jeżeli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczas posiadanych akcji?

Interpretacja
26.10.2012 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji.

Interpretacja
06.11.2012 Podatki

Wnioskodawca jako akcjonariusz SKA nie ma obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA w przypadku, gdy nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczas posiadanych akcji. Natomiast otrzymanie przez akcjonariusza SKA akcji nowej emisji w następstwie podwyższenia

Interpretacja
17.01.2013 Podatki

Zakres skutków podatkowych związanych z podjęciem uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego przez spółkę komandytowo - akcyjną ze środków własnych zgromadzonych przez tę spółkę na kapitale zapasowym poprzez emisję nowych akcji lub podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji.

Poprzednia Następna