Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Ustalenie, czy usługi szkoleniowe prowadzenia kursów obsługi i/lub konserwacji urządzeń technicznych, przy obsłudze i konserwacji, do których wymagane jest/będzie posiadanie kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem kwalifikacyjnym mogą/będą mogły korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop dochodu osiąganego z tytułu sprzedaży Wózków widłowych poddanych uprzednio czynnościom naprawy/regeneracji i ulepszenia przez Wnioskodawcę
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na wynajem sprzętu spawalniczego i wózka jezdniowego oraz odliczenia pełnej kwoty podatku od ich zakupu.
Czy wartość refundacji stanowi zwrot wydatków poniesionych na nabycie wózków i od tej części ich wartości (która w ten sposób została zwrócona) odpisy z tytułu zużycia środka trwałego nie są kosztem uzyskania przychodu stosownie do art. 16 ust. 1 pkt 48 updop?
Stawka podatku VAT przy sprzedaży wyrobu medycznego o nazwie wózek-transporter schodowy dla osób niepełnosprawnych
Prowadzę działalność gospodarczą jako podatnik podatku od towarów i usług. W działalności swej wykorzystuję między innymi wózki widłowe zaklasyfikowane PKWiU 29.22.15-33.00". W przedstawionej sytuacji Podatnik pyta, czy może skorzystać na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług z prawa odliczenia podatku naliczonego zawartego w cenie zakupionego paliwa (gazu, benzyny) zużytego
Jak ma wygladać ewidencja i rozliczenie podatku VAT w sytuacji, gdy wnioskodawca nabywa paliwa silnikowe i olej napędowy wykorzystywany do napędu samochodów osobowych oraz wózków widłowych?.
Czy Podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanego do napędu wózków widłowych.
Czy obowiązkowi rejestracji, zgodnie z art. 154 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegały wózki widłowe?