Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z adopcją psa.
1. Czy Wnioskodawczyni, zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniona do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie obowiązana jako płatnik
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz miejsce opodatkowania usług księgowych i usług doradztwa podatkowego.
Ustalenie czy: 1. podejmowana przez Wnioskodawcę działalność polegająca na tworzeniu programów komputerowych stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 30ca ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? (ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku) 2. odpłatne przeniesienie prawa autorskiego do programu komputerowego przez Wnioskodawcę w ramach wykonywanych
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym transakcje dokonywane przez Wnioskodawczynię z podmiotami powiązanymi na podstawie zawartych umów nie kwalifikują się jako transakcje, w związku z którymi nie jest wytwarzana wartość dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta jest znikoma, wskutek czego - przy założeniu, że Spółka spełnia pozostałe warunki opodatkowania ryczałtem
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia VAT przez biuro rachunkowe, na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, w przypadku świadczenia usług rachunkowo-księgowych, obsługi kadrowo-płacowej.
Brak skutków w podatku VAT w przypadku otrzymywania środków pieniężnych przez Spółkę od dostawców zagranicznych w ramach przedstawionego modelu rabatu pośredniego
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (IP BOX).
Czy wynagrodzenie dla małżonka wspólnika z tytułu świadczenia usług księgowych będzie stanowić opodatkowany ryczałtem dochód z tytułu ukrytych zysków.
1. Czy przepis art. 15e ust. 1 pkt 1 updop, znajdzie zastosowanie do opisanych w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym usług obejmujących obsługę księgową i podatkową oraz finansową? 2. Czy przepis art. 15e ust. 1 pkt 1 updop, znajdzie zastosowanie do opisanych w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym usług informatycznych?
Czy zatrudniając pracownika na stanowisku księgowego dojdzie do powstania na terytorium Polski zagranicznego zakładu w rozumieniu Umowy polsko-niemieckiej, a na Wnioskodawcy będzie ciążył ograniczony obowiązek podatkowy na gruncie podatku o CIT?
Brak stosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów Usług wsparcia.
Zastosowanie do świadczonych przez Wnioskodawcę usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT.
Ustalenie, czy koszty Spółki ponoszone z tytułu nabycia usług/praw do korzystania z oprogramowania udostępnianego przez Grupę sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 58.29.29.0 – jako pakiet pozostałego oprogramowania użytkowego będą podlegać wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodu na mocy art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy koszty usług informatycznych nabywanych przez Spółkę Komandytową od Spółki X podlegają limitowaniu w kosztach podatkowych Wnioskodawcy na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy CIT? 2. Czy koszty usług prawnych nabywanych przez Spółkę Komandytową od Spółki X podlegają limitowaniu w kosztach podatkowych Wnioskodawcy na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy CIT? 3. Czy koszty usług finansowo-księgowych nabywanych
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
1. Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu spółki, będącego jednocześnie jej udziałowcem, swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie spółki - Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm.)? 2. Czy wskutek prowadzenia ksiąg rachunkowych
Czy wydatki na Usługi świadczone przez Usługodawcę na rzecz Wnioskodawcy w poszczególnych Obszarach podlegają ograniczeniom w zakresie ich zaliczania do kosztów uzyskania przychodów na mocy art. 15e Ustawy CIT.
W zakresie ustalenia, czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie nie podlega zaliczeniu do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z treścią art. 12 ust. 4 pkt 6a Ustawy o CIT.
Sposób ujęcia w kosztach uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na rzecz podmiotów powiązanych z tytułu nabywanych Usług.
Czy usługi świadczone przez Wspólników na rzecz Wnioskodawcy będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Uzupełnili go Państwo pismem z 27 maja 2022 r. (data wpływu 31 maja 2022 r.).