Wydatki Transakcyjne na rzecz podmiotów specjalizujących się w doradztwie transakcyjnym w zakresie pozyskania nowego inwestora mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 70.22.20.0.
W zakresie ustalenia, czy dla celów weryfikacji przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 18d ust. 3c Ustawy o CIT, z kwotą 10% przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych osiągniętych w roku podatkowym należy porównać łączną wysokość kosztów uzyskania przychodów rozpoznanych w ewidencji rachunkowej w danym roku podatkowym z tytułu: 1) odpisów amortyzacyjnych od budowli, budynków i lokali
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dla usług doradztwa związanych z zarządzaniem oraz usługą pośrednictwa.
Zwolnienie z art. 113 ust. 1 ustawy dla usług Project Manager (doradztwo techniczne).
Stawki ryczałtu ewidencjonowanego dla usług doradztwa i zarządzania projektami.
Możliwość zaliczenia wynagrodzenia za usługi doradcze do kosztów uzyskania przychodów.
Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę ze świadczenia usług, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 70.22.20.0, będą mogły być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9 ustawy (usługi warsztatowo-coachingowe).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesienie przez Spółkę wydatków w postaci wynagrodzenia, o którym mowa w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, na nabycie Usług Doradczych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Do przychodów uzyskanych z tytułu usług sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę w klasie PKWiU 62.02.10.0 „Usługi związane z doradztwem w zakresie sprzętu komputerowego” opodatkowane są 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.
Możliwość zaliczenia na podstawie faktury VAT wystawionej na Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia stałego i wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy, wynagrodzenia Kancelarii oraz Kosztów Dodatkowych związanych ściśle z transakcją.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.19.0.
MF uznało, że usługi związane z wdrożeniem procedury zgłaszania naruszenia prawa zgodnie z ustawą o sygnalistach mogą spowodować utratę prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego, jeżeli polegają na „doradztwie”. W udzielonej odpowiedzi MF nie przesądziło jednak o tym definitywnie wskazując, że należy się zawsze odnieść do okoliczności konkretnego przypadku i zalecając wystąpienie z wnioskiem
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Zaliczenie wydatków na nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów, opłat na pokrycie prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz kosztów wstępnych wraz odsetkami do kosztów zaniechanej inwestycji.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.1.
Przychód z pozostałych usług zarządzania projektami (PKWiU 70.22.20.0) może być opodatkowany 8,5 % stawką ryczałtu.
Możliwość kwalifikacji pośrednich kosztów do dwóch źródeł przychodów przy nabyciu udziałów/akcji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Doradcę.