Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Na gruncie opisanego we wniosku stanu faktycznego (…) wypłacając wyżej wymienione świadczenie działa jako płatnik (organ rentowy), o którym mowa w art. 34 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec czego jest obowiązany do poboru zaliczek miesięcznych od dokonywanych wypłat i sporządzenia rocznego obliczenia podatku (PIT-40A) albo informacji o dochodach (PIT-11A).
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Obowiązek doliczenia do dochodu rodzica dochodów małoletnich dzieci.
w zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wypłaconych darczyńcy po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się w szkole wojskowej.
W zakresie obowiązku podatkowego odnośnie wynagrodzenia wypłacanego przez Europejską Organizację Badań Jądrowych z siedzibą w Szwajcarii.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń wypłaconych w drodze kulancji/świadczeń ex gratia na rzecz uprawnionego (ubezpieczonego, uposażonego)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odszkodowania otrzymanego z Francji.
kwota wypłacona uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego - art. 3 pkt 5 psd
Czy świadczenie ubezpieczeniowe (stanowiące iloczyn liczby jednostek w UFK nabytych na podstawie umowy oraz wartości tych jednostek z dnia wyceny oraz w stałej, ryczałtowej wysokości wskazanej w Certyfikacie ubezpieczenia ustalonej na etapie zawierania umowy ubezpieczenia) otrzymane przez Wnioskodawcę (Uposażonego) będzie objęte zwolnieniem z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy świadczenie ubezpieczeniowe (stanowiące iloczyn liczby jednostek w UFK nabytych na podstawie umowy oraz wartości tych jednostek z dnia wyceny oraz w stałej, ryczałtowej wysokości wskazanej w Certyfikacie ubezpieczenia ustalonej na etapie zawierania umowy ubezpieczenia) otrzymane przez Wnioskodawczynię (Uposażoną) będzie objęte zwolnieniem z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1) Czy zgodnie z ustawą o unikaniu podwójnego opodatkowania tak ING Otwarty Fundusz Emerytalny jak i ZUS powinny odprowadzić od dochodów ze spadku podatek?2) Czy kwota podatku została odprowadzona zgodnie z przepisami?3) Czy jako podatnik innego kraju Wnioskodawczyni jest zobowiązania do płacenia podatku w Polsce od środków, które zostały Jej wypłacone po zmarłej mamie z ING Otwarty Fundusz Emerytalny
Wynagrodzenie za pracę wykonywaną przez Wnioskodawcę na rzecz M. B.W. G. będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od osób fizycznych (o ile nie ulegnie zmianie stan faktyczny i prawny) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wynagrodzenie za pracę wykonywaną przez Wnioskodawcę na rzecz M. B. W. G. korzysta ze zwolnienia od podatku od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w stosunku do świadczeń uzyskanych przez Wnioskodawcę w związku z wypłatą sumy pieniężnej zgromadzonej na jego indywidualnym pracowniczym koncie będzie miało zastosowanie zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b) w związku z art. 21 ust. 33 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni może rozliczyć się z córką (kandydatem na żołnierza zawodowego i otrzymuje uposażenie) jako matka samotnie wychowująca dziecko oraz skorzystać z ulgi prorodzinnej?
Zastosowanie kosztów uzyskania przychodu do uposażenia wypłacanego prokuratorom w stanie spoczynku.
PIT w zakresie: kwalifikacji źródła przychodów wypłacanego uposażenia rodzinnego otrzymywanego przez członków rodzin zmarłego prokuratora
Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię uposażenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy otrzymane w 2010 r. oraz w latach następnych uposażenie, uprawnia Wnioskodawcę i będzie uprawniało do uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów (art. 22 ust. 2 pkt 1, a ze względu na miejsce zamieszkania art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)? 2.Czy Wnioskodawca może skorygować zeznanie za 2010 r. uwzględniając podwyższone koszty uzyskania przychodu?