Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z transakcją nabycia dzieła sztuki na terenie Wielkiej Brytanii.
Świadczone usługi prowadzenia indywidualnych oraz grupowych lekcji rysunku dla osób fizycznych, jak i dla Domu Kultury oraz w innej szkole rysunku nie są zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27. Zatem, wpływy z tytułu świadczenia opisanych we wniosku usług należy uwzględniać w wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Czy muzeum przeprowadzając transakcję zakupu dzieła łącznie z nabyciem autorskich praw majątkowych do tego dzieła jest zwolnione z obowiązku pobrania tzw. podatku od źródła?
Zakwalifikowanie uzyskanego wynagrodzenia do przychodów z tytułu działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych.
Skutki podatkowe w podatku VAT związane z działalnością Fundacji polegającą na sprzedaży dzieł sztuki w ramach aukcji charytatywnych i przeprowadzeniu aukcji charytatywnych w trakcie balu charytatywnego, których przedmiotem będzie uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych i finansowanych przez znane osoby zapraszające.
Mural jako dzieło sztuki powstałe w obcym środku trwałym nie podlega amortyzacji
Prawo do zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Mural jako dzieło sztuki powstałe w obcym środku trwałym nie podlega amortyzacji
Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej przychodów z działalności usługowej w zakresie konserwacji i naprawy dzieł sztuki.
W zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup Dzieła Sztuki oraz amortyzacji autorskich praw majątkowych.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty nagród pieniężnych i rzeczowych.
brak obowiązku stosowania przepisów art. 86 ust. 2a w działalności Teatru
brak obowiązku stosowania przepisów art. 86 ust. 2a w zakresie nieodpłatnie organizowanego ... oraz obowiązek stosowania prewspółczynnika przy realizacji projektu polegającego na promowaniu kultury polskiej poza granicą kraju
W ocenie tut. Organu, otrzymane przez Wnioskodawczynię dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nie stanowi dotacji w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, otrzymanej z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego, co jest warunkiem koniecznym do zwolnienia tego dofinansowanie z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług.
organizowane przez Wnioskodawcę konkursy są konkursami z dziedziny sztuki, zatem wygrane w tych konkursach podlegają zwolnieniu przewidzianemu w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT.
Zakres obowiązków płatnika związanych z wypłacaniem Nadawcom pieniędzy w zamian za kupony oraz wydawaniem kuponów Nadawcom w związku z uczestnictwem w konkursie odnośnie obowiązków płatnika związanych z wypłatą pieniędzy Nadawcom w zamian za kupony oraz odnośnie obowiązków płatnika związanych wydawaniem kuponów Nadawcom w związku z uczestnictwem w konkursie.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na organizacji Festiwalu ...
Brak podstaw do opodatkowania podatkiem VAT działań Domu Kultury polegających na umieszczeniu imienia i nazwiska twórcy prac artystycznych w materiałach promocyjnych dotyczących wystawy jego prac.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
Usługi zajęć plastycznych (warsztatów ceramicznych) organizowanych w pracowni ceramiki, za które pobierana jest opłata obejmującą uczestnictwo w zajęciach oraz możliwość korzystania z dostępnego wyposażenia, nie mogą być uznane za usługi związane z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu, wymienione pod poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy, a zatem Wnioskującej nie przysługuje prawo do stosowania dla tych