Możliwość wytwarzania suplementu diety klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 50% do 70%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy w należnej wysokości, poza składem podatkowym
Obowiązki w podatku akcyzowym w zakresie wytwarzania suplementów diety na bazie alkoholu etylowego.
Działalność gospodarcza w zakresie pośrednictwa handlowego może być opodatkowana ryczałtem stawką 8,5%.
Obowiązki podatkowe związane z wytwarzaniem suplementu diety, klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 30% do 40%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy
Obowiązki podatkowe związane z wytwarzaniem suplementu diety klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 30% do 40%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy
Brak opodatkowania suplementów diety oznaczonych kodem CN 2106 zawierających alkohol etylowy.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług dietetycznych oraz sprzedaż suplementów osobom będącym pod Pani opieką dietetyczną.
Dotyczy zaliczenia wydatków poniesionych na zakup suplementów diety i odżywek dla sportowców do kosztów uzyskania przychodów.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania obniżonej stawki VAT w wysokości 8% w odniesieniu do sprzedaży Produktu, w sytuacji gdy do kwalifikacji Produktu, stosuje się do dnia 31 grudnia 2017 r. przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z 29 października 2008 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (Dz. U. z 2008 r., Nr 207, poz. 1293 ze zm.) oraz według powołanego Rozporządzenia Produkt mieści
Stawka podatku na sprzedaż suplementu diety sklasyfikowanego pod nr PKWiU 10.42.10.0.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania obniżonej stawki VAT w wysokości 5% w odniesieniu do sprzedaży Produktu, który w wyniku zastosowania wskazanej receptury i technologii wytwarzania zawiera minimum 20% soku owocowego?
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania 5% stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży dietetycznego środka spożywczego.
Poniesienie wydatków na zakup suplementów diety nie ma realnego wpływu na wysokość przychodów uzyskiwanych ze świadczenia usług wykonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ani też związku z prowadzoną działalnością jako źródłem przychodów. Wydatki te nie mają również związku z zabezpieczeniem przychodu Spółki.
Obowiązek oznaczania znakami akcyzy suplementu diety o kodzie CN 2106 90.
Prawa do zastosowania 8% stawki VAT w odniesieniu do dostawy Produktu na terenie Polski
Czy Wnioskodawczyni ma prawo, w ramach ulgi rehabilitacyjnej, do odliczania wydatków na zakup preparatu Lyprinol dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego, w ramach ponoszonych miesięcznych wydatków na wszystkie zaordynowane przez specjalistów i wykupione leki oczywiście po odliczeniu 100 zł od każdorazowych zafakturowanych kosztów miesięcznych?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym istnieje możliwość odliczenia od dochodu wydatków na zakup suplementu diety umożliwiającego poprawę zdrowia i funkcjonowania organizmu?
Sprzedaż produktów (X i Y), sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 10.89.19.0, jako wymienionych pod pozycją 48 załącznika nr 3 do ustawy podlega opodatkowaniu obniżoną stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8%.
Czy prawidłowo Spółka stosuje podatek od towarów i usług w wysokości 23% na suplement z grzyba X
Czy sprzedaż krajowa towaru w postaci suchego proszku zawierającego bakterie kwasu mlekowego o numerze klasyfikacji PKWiU 21.10.60.0 kwalifikuje się do fakturowania wg stawki 8%? Jaką stawkę VAT należy stosować w fakturach sprzedaży tego surowca polskim producentom suplementów diety?
W fakturach sprzedaży polskim producentom suplementów diety opisanego we wniosku surowca (bakterii kwasu mlekowego w postaci kapsułek luzem) mieszczącego się w PKWIU z 2008 r. pod symbolem PKWiU 10.89.19.0 można zastosować obniżoną stawkę podatku VAT w wysokości 8 % zgodnie z art. 146a ust. 2 ustawy.