W zakresie skutków podatkowych otrzymania wsparcia rzeczowego (sprzętu komputerowego) na podstawie zawartej umowy darowizny w ramach programu „e-Gabinet+”.
Otrzymanie wsparcia rzeczowego (sprzętu komputerowego) na podstawie zawartej umowy darowizny w ramach programu „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)”.
Skoro celem czynności cywilnoprawnej (aportu powodującego podwyższenie kapitału zakładowego spółki) jest podniesienie standardu hospitalizacji, w tym również termomodernizacja budynku Szpitala, to czynność taka objęta jest wyłączeniem podatkowym, przewidzianym w art. 2 pkt 1 lit. f ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż spełniony jest przewidziany w ustawie warunek dla zastosowania tego
Brak prawa do odzyskania podatku VAT związanego z realizacją projektu.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom możliwości skorzystania z programu profilaktycznego.
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z ponoszonymi wydatkami dokonanymi w ramach realizowanego Projektu, z zastosowaniem prewspółczynnika obliczonego zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z 17 grudnia 2015 r.
opodatkowanie w formie karty podatkowej świadczonych usług w przedmiocie praktyki lekarskiej
możliwość opodatkowania osiąganych dochodów w sposób określony w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Brak możliwości odzyskania podatku VAT poniesionego na pokrycie wydatków w ramach projektu.
Zwolnienie od podatku dostawy towaru używanego w postaci samochodu osobowego wykorzystywanego do czynności zwolnionych. Brak możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia w trakcie 2014 r.Brak utraty zwolnienia podmiotowego w wyniku sprzedaży samochodu osobowego.
Chcemy zatrudnić w nowo powstałej przychodni rejestratorkę usług medycznych. Czy musi ona pracować 7 godzin i 35 minut na dobę, czy może pracować po 8 godzin dziennie?
Pracownicy są w naszej firmie zatrudniani w podstawowym systemie czasu pracy i pracują na zmiany. Jeden z nich aktualnie pracuje na III zmianie (praca w godz. od 22.00 do 6.00), ale za 2 dni przechodzi na II zmianę (praca w godz. od 14.00 do 22.00). Jak w tym przypadku liczyć okres nieprzerwanego 11-godzinnego dobowego odpoczynku?
Prace budowlane związane z montażem sprzętu medycznego są opodatkowane stawką podstawową. Nie mogą korzystać z opodatkowania obniżoną stawką VAT. Tak zdecydował MF w interpretacji ogólnej, której fragment przytaczamy. Pełna treść jest dostępna na www.mk.infor.pl wraz z bieżącym numerem Mk.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych (zwolnienie od podatku).
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Od 1 lipca 2011 r. zacznie obowiązywać ustawa o działalności leczniczej, która zastąpi dotychczasową ustawę o zakładach opieki zdrowotnej. Nowa ustawa kompleksowo reguluje zasady funkcjonowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą w Polsce. W zakresie uprawnień pracowniczych ustawa nie przynosi zasadniczych zmian, chociaż w pewnym ograniczonym zakresie radykalnie redukuje dotychczasowe uprawnienia
Opodatkowanie robót budowlanych związanych z budową ośrodka zdrowia