rozwiązanie
Interpretacja
24.05.2004 Podatki

Opodatkowanie otrzymanych przez pracowników odszkodowań z tytułu rozwiązania umowy o pracę przed upływem okresu gwarantowanego i ujęte w tych odszkodowaniach odprawy wypłacane na zasadach przepisów ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładów pracy.

Interpretacja
23.08.2004 Podatki

Czy pojęcie rozwiązania rezerwy, którym posługuje się art. 38 a ust. 2, obejmuje również sytuację wyksięgowania rezerwy w związku ze spisaniem, umorzeniem, czy sprzedażą należności?

Porada
13.04.2005 Podatki

Czy w przypadku rozwiązania spółki jawnej zaistnieją takie same skutki w podatku VAT jak w przypadku sprzedaży przedsiębiorstwa?

Interpretacja
05.08.2005 Podatki

Czy rozwiązanie rezerwy będzie miało wpływ na wymiar podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
12.05.2006 Podatki

czy prawidłowe jest stanowisko Banku, że w związku z wdrożeniem przez Bank zasad rachunkowości określonych przez MSR rezerwa IBNI utworzona w roku 2005 r na poniesione lecz nieudokumentowane ryzyko kredytowe stanowi w okresie przejściowym roku 2005 koszt uzyskania przychodu w pełnej wysokości utworzonej kwoty rezerwy zgodnie z MSR, oraz, czy w latach następnych kosztem uzyskania przychodu będą kwoty

Interpretacja
15.05.2006 Podatki

Czy spłata udziału kapitałowego ustępującemu wspólnikowi spółki jawnej następująca ruchomościami stanowiącymi własność tej spółki i nieruchomościami stanowiącymi własność pozostałych wspólników podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilno-prawnych?

Interpretacja
31.07.2006 Podatki

W dniu 23 maja 2006r. złożyła Pani zapytanie w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym odszkodowania otrzymanego przez Panią od byłego pracodawcy (w wyniku ugody sądowej) z tytułu rozwiaznia umowy o pracę z uwagi na likwidację stanowiska pracy.

Interpretacja
08.02.2007 Podatki

Czy wypłacone w wyniku ugody sądowej odszkodowanie za nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
07.05.2007 Podatki

Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług towarów wniesionych aportem do Spółki w sytuacji rozwiązania Spółki.

Interpretacja
13.06.2007 Podatki

Czy wypłacone przez jedną ze stron odszkodowanie, z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy, powoduje powstanie obowiązku w podatku dochodowym od osób fizycznych? Jeżeli powstanie konieczność zapłaty podatku od osób fizycznych, to jak należałoby zakwalifikować przychody z tego tytułu i w jaki sposób opodatkować?

Interpretacja
09.07.2007 Podatki

Czy pozwany był zobowiązany do odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od kwoty odszkodowania zasadzonego przez sąd?

Interpretacja
27.02.2008 Podatki

Czy wskazana wyżej transakcja, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, rodzi dla Spółki obowiązek podatkowy, skoro wygaśnięcie prawa wieczystego użytkowania nastąpiło bez jakiejkolwiek czynności ze strony Jednostki, a ekwiwalentem tego prawa jest odszkodowanie ustalone stosownie do ustawy o gospodarce nieruchomościami, a jeżeli podlega ona opodatkowaniu to kiedy powstaje obowiązek podatkowy

Interpretacja
30.05.2008 Podatki

Czy wydanie udziałowcowi nieruchomości w ramach podziału majątku Spółki pozostałego po przeprowadzeniu Jej likwidacji będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu?

Interpretacja
23.06.2008 Podatki

Czy w przypadku rozwiązania spółki jawnej, w której Spółka będzie jednym ze wspólników, wartość majątku spółki jawnej otrzymanego przez Spółkę zgodnie z art. 82 § 2 ustawy Kodeks spółek handlowych będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy?

Interpretacja
08.07.2008 Podatki

Czy z tytułu przedstawionego stanu faktycznego, czyli zawarcia umowy Spółki Komandytowej i wniesienia do tej Spółki jako wkładu przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, której Wnioskodawczyni jest wspólnikiem, powstały dla niej jakiekolwiek skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności, czy powstał przychód lub dochód opodatkowany tym podatkiem ?Czy z tytułu przedstawionego zdarzenia

Interpretacja
08.09.2008 Podatki

Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do SK będzie skutkowało powstaniem przychodu dla któregokolwiek ze wspólników SK. Ponadto czy wniesienie wkładu przez Drugiego Wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla Spółki, jako Wspólnika SK?Jak należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w SK? Jak należy określić dochód

Interpretacja
14.10.2008 Podatki

Czy w przypadku rozwiązania spółki jawnej, w której Spółka będzie jednym ze wspólników, przychodem Spółki będzie wartość majątku otrzymanego przez Spółkę zgodnie z art. 82 § 2 Kodeksu spółek handlowych, w części przekraczającej sumę wartości wkładów pieniężnych i niepieniężnych) wniesionych przez Spółkę do spółki jawnej, która to wartość wkładów będzie określona w umowie spółki jawnej?

Interpretacja
30.10.2008 Podatki

Czy wspólnik rozwiązywanej spółki cywilnej (S.C.) powinien opodatkować majątek otrzymany w ramach podziału majątku spółki cywilnej, w tym udział w Nieruchomości, pozostały w tej spółce na moment jej rozwiązania?

Interpretacja
25.02.2009 Podatki

Czy naliczona przez bank kwota 1,4 mln zł stanowi koszt podatkowy i może być zaliczona jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów Spółki za 2008 r.?

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

Czy kwota likwidacyjna przypadająca Spółce jako wspólnikowi spółki komandytowej z tytułu jej likwidacji podlega opodatkowaniu?

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

Czy kwota likwidacyjna przypadająca Spółce jako wspólnikowi spółki komandytowej z tytułu jej likwidacji podlega opodatkowaniu?

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

wniosek dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie obowiązków podatkowych związanych z rozwiązaniem spółki cywilnej.

Poprzednia Następna