rata
Interpretacja
11.06.2003 Podatki

Czy możliwe jest rozliczenie podatku od towarów i usług w przypadku, gdy za usługi ślusarskie wykonane w budynku mieszkalnym budowanym przez developera zapłatą będzie lokal mieszkalny w tym budynku?

Interpretacja
26.01.2004 Podatki

1. Według jakich stawek VAT opodatkowana jest sprzedaż lokali mieszkalnych wraz z garażami wielostanowiskowymi znajdującymi się w piwnicy budynku?2. Czy przyjmowanie wpłat zaliczek, rat od przyszłych nabywców (lokali mieszkalnych, garaży, lokali użytkowych) wyłącznie za pośrednictwem poczty lub banku na rachunek bankowy zwalnia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot należnego podatku przy zastosowaniu

Interpretacja
23.03.2004 Podatki

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka jest stroną umowy franchisingu z dnia 28.02.2002 r. jako franczyzart. Na mocy tej umowy, w zamian za wynagrodzenie pieniężne zostało jej przyznane prawo do korzystania ze znaków towarowych wyrobów franczyzera oraz do korzystania z nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i receptur stanowiących tajemnicę franczyzera w celu sprzedaży określonych

Interpretacja
30.04.2004 Podatki

W 2001 r. zawarłam z firmą developerską umowę kupna mieszkania zaciągając na ten cel kredyt hipoteczny. Kredyt został uruchomiony w 6 transzach, przy czym ostatnia wpłacona została na konto developera w listopadzie 2002 r.Fakt wpłacenia transz develiper poświadczał fakturami VAT wystawionymi na moje nazwisko.Dotychczas z tytułu " dużej " ulgi budowlanej odliczyłam jedynie 10 % własnego wkładu w rozliczeniu

Interpretacja
13.05.2004 Podatki

Czy w związku z zaciągnięciem kredytu na zakup sprzętu rehabilitacyjnego można odliczyć od dochodu kwotę wynikającą ze spłaty rat w 2003 r.?

Interpretacja
31.05.2004 Podatki

Czy zostanie zachowane prawo do ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania zgromadzonych środków finansowych po zakończeniu umowy o kredyt na spłatę rat dotyczących wcześniej zakupionego mieszkania na rynku wtórym ?

Interpretacja
21.07.2004 Podatki

Podatnik zwrócił się z pytaniem, jaką stawką podatku od towarów i usług będzie opodatkowana sprzedaż przedmiotowej nieruchomości niezabudowanej. Zapytuje również kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku zapłaty za przedmiotową nieruchomość w ratach.

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy spłacane raty wkładu budowlanego od 1997r. stanowiły podstawę do zastosowania tzw. "dużej ulgi budowlanej" ?

Interpretacja
11.08.2004 Podatki

Czy ograniczenie określone w art. 16 ust. 1 pkt. 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy również samochodów używanych na podstawie umowy najmu?

Interpretacja
01.09.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z następującymi pytaniami: 1. Jaką stawkę VAT powinniśmy zastosować w przypadku, gdy zleceniodawcą jest firma polska, a wykonywana przez Podatnika usługa dotyczy obsługi ładunku (składowanie na terenie portu oraz koszty portowo-spedycyjne) transportowanego z Chin do Polski.?Zdaniem Podatnika w/w usługa jest to usługa międzynarodowa o której mowa w art. 83 ust.1 pkt 9 i powinna być

Interpretacja
06.10.2004 Podatki

Czy w chwili sporządzenia aktu notarialnego stwierdzającego nabycie przeze mnie lokalu mieszkalnego wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu będę miał obowiązek zapłacić po raz kolejny podatek VAT, skoro podatek ten został już zapłacony w określonych przez dewelopera ratach i uwzględniony w fakturach?

Interpretacja
19.11.2004 Podatki

Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą od godz. 4.00 - 20.00 jest zmuszona zatrudnić powyżej pięciu osób. W takim przypadku musi rozliczać się elektronicznie, a zatem jest potrzebny komputer , którego wartość brutto wynosi 4.800,00. Komputer ma zamiar amortyzować, raty oraz prowizję od zaciągniętego kredytu na zkup tego środka trwałego będzie wliczać w koszty uzyskania przychodów.

Interpretacja
23.11.2004 Podatki

Stan faktyczny:Zgodnie z art. 71 ust.4 ustawy z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami j.t. Dz.U. z 2000r. Nr 46, poz.543, z późn.zm.) Urząd nalicza opłaty roczne płatne do 31 marca każdego roku z góry.Na wniosek użytkownika wieczystego Urząd może, w oparciu o tę samą podstawę prawną wyznaczyć inny termin do wniesienia przedmiotowej opłaty. Musi ona jednak być uiszczona w roku kalendarzowym

Interpretacja
10.12.2004 Podatki

Pytanie dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego tj. czy w wymienionym zakresie obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zawarcia umowy cywilnoprawnej, pomimo tego, iż należność rozłożono na raty i brak jest wpłat.W ramach zawartych umów cywilnoprawnych z mieszkańcami Urząd Gminy pobiera opłaty w związku z poniesionymi nakładami dotyczącymi realizacji zadań inwestycyjnych związanych z budową kanalizacji

Interpretacja
04.02.2005 Podatki

CZY W PRZYPADKU GDY POWSTAŁA DODATNIA WARTOŚĆ FIRMY AMORTYCAZJA LICZONA OD DODATNIEJ WRATOŚCI FIRMY BYŁABY KOSZTEM UZUSKANIA PRZYCHODU

Artykuł
13.02.2005 Podatki

Podatek od środków transportowych został uregulowany w ustawie z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych. 15 lutego upływa termin zapłaty I raty tego podatku. Przedstawiamy zasady dotyczące jego wpłaty.

Interpretacja
22.02.2005 Podatki

Czy w przypadku ratalnej formy zapłaty ceny sprzedaży nieruchomości zabudowanych lub niezabudowanych objętych podatkiem VAT, podatek VAT podlega zapłacie z chwilą zapłaty 1 raty czy też opodatkowaniu podlega każda rata?

Interpretacja
14.03.2005 Podatki

Czy będę mogła dokonać odliczenia od podatku dochodowego za 2004 rok w ramach ulgi remontowej (zakup na raty kuchni elektryczno-gazowej) w lokalu, w którym jestem jedynie zameldowana?

Interpretacja
12.04.2005 Podatki

dotyczy opodatkowania wypłat udziałów występujących ze spółki jawnej wspólników, obliczonych według zasad określonych w art. 65 kodeksu spółek handlowych (na podstawie bilansu uwzględniającego wartość zbywczą majątku spółki), które realizowane będą ratalnie na podstawie porozumienia stron US-I/415/3/52/2004, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Porada
13.04.2005 Podatki

Nasza firma ma przejściowe kłopoty finansowe. Chcielibyśmy skorzystać z możliwości rozłożenia na raty bieżących podatków. Czy od wniosku w tej sprawie należy uiścić opłatę skarbową?

Interpretacja
16.05.2005 Podatki

Czy w przypadku zmiany umowy o kredyt terminowy nominowany w dolarach amerykańskich, polegającej na przeniesieniu praw i zobowiązań wynikających z umowy kredytowej (na podstawie aneksu do umowy) na inny bank, powstaną różnice kursowe w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
17.05.2005 Podatki

dot. sposobu odliczenia wydatku na adaptację i wyposażenie mieszkania stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności w przypadku sfinansowania wydatku w części przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a w części przez podatnika środkami pochodzącymi z udzielonego mu kredytu bankowego.

Poprzednia Następna