Możliwość zutylizowania już wydrukowanych i zachowanych u siebie paragonów, papierowych wersji dobowych raportów fiskalnych oraz papierowych wersji miesięcznych raportów fiskalnych bez konieczności ich zdigitalizowania.
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Możliwość przechowywania wyłącznie w formie elektronicznej paragonów fiskalnych, miesięcznych i dobowych raportów fiskalnych.
obowiązek odpowiedniego wykazywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej i udokumentowanej fakturą, w celu sporządzenia i przesłania do urzędu skarbowego pliku JPK VAT z deklaracją podatkową
możliwości przechowywania wyłącznie w formie elektronicznej miesięcznych raportów fiskalnych
Sposób ujęcia w rachunku podatkowym kosztów Wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Wydawców.
przechowywania wystawionych faktur elektronicznych (e-faktur) dotyczących sprzedaży/dystrybucji Kart, Urządzeń oraz Pakietów Impulsów jedynie w formie elektronicznej oraz przechowywania paragonów dotyczących faktur elektronicznych dotyczących sprzedaży/dystrybucji Kart, Urządzeń oraz Pakietów Impulsów jedynie w formie elektronicznej.
Obowiązek drukowania dokumentów oraz prawo do przechowywania dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu archiwizowania raportów fiskalnych.
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na sporządzenie pakietu grupowego oraz na jego zbadanie przez biegłego rewidenta stanowią dla niego koszty uzyskania przychodów?
Od 7 lipca 2018 r. obowiązują nowe przepisy określające szczegółowo kryteria i warunki techniczne, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Nowe rozporządzenie dostosowuje przepisy do postępu technologicznego. Zostało w nim zapisane, że dokumenty fiskalne i niefiskalne mogą występować nie tylko w formie papierowej, ale też elektronicznej. Ponadto zamiast archiwizacji papierowych paragonów, rozporządzenie
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na sporządzenie pakietu grupowego oraz na jego zbadanie przez biegłego rewidenta.
Podatek od towarów i usług w zakresie przechowywania przez Wnioskodawcę paragonów fiskalnych dołączonych do faktury, faktur sprzedażowych oraz raportów dobowych wyłącznie w elektronicznej bazie dokumentów.
Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT w sposób elektroniczny.Przechowywanie raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych) w formie elektronicznej w przypadku stosowania kas z elektronicznym zapisem kopii.Przechowywanie faktur zakupowych w formie elektronicznej.Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych w formie papierowej, które po ich digitalizacji będą przechowywane w formie elektronicznej
W zakresie prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości sporządzania miesięcznych raportów fiskalnych.
Możliwości korekty obrotu ewidencjonowanego za pomocą kasy rejestrującej oraz możliwości wystawiania faktur zbiorczych.
Prawidłowe jest pomniejszenie przez Wnioskodawcę obrotu ze sprzedaży jak również kwoty podatku należnego o wartość udzielonych w latach 2010-2011 bonifikat, wynikających z odrębnych wydruków komputerowych, na podstawie dodatkowo prowadzonej ewidencji komputerowej (w postaci zintegrowanego systemu informatycznego).
Czy istnieje obowiązek drukowania z kasy rejestrującej raportów zerowych, czy tylko wybiórczo za ten miesiąc, w którym zaistniała sprzedaż usługi?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Uczelnia ma obowiązek sporządzania fiskalnych raportów dobowych jeżeli nie wystąpiła sprzedaż, podlegająca obowiązkowi ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej, na których w danym dniu lub miesiącu wystąpiła zerowa sprzedaż?
Podatek od towarów i usług w zakresie pomniejszenia podstawy opodatkowania o wartość udzielanych bonifikat.
Rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej oraz obniżenie podstawy opodatkowania.