Brak opodatkowania podatkiem VAT przekształcenia prawa użytkowania wieczystego działki nr 1 w prawo własności.
Uznanie sprzedaży udziałów w nieruchomości gruntowej sprzedawanej na rzecz ich użytkowników wieczystych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oraz w przypadku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, zastosowanie właściwej stawki podatku VAT.
Sprzedaż na rzecz użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowej zabudowanej, w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami – w związku z tym, że ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. – nie będzie stanowiła dostawy towarów w rozumieniu przepisów ustawy i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
Opodatkowanie opłat dodatkowych związanych z przygotowaniem do sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz użytkowników wieczystych, dla których prawo użytkowania wieczystego zostało ustanowione przed i po 1 maja 2004 r.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Skoro sprzedaż Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (zrezygnują Państwo ze zwolnienia z VAT, które Państwu przysługuje), to w sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Skoro sprzedaż NR (prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z naniesieniami) będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona, to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Skoro sprzedaż Udziału w Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (zrezygnują Państwo ze zwolnienia z VAT, które Państwu przysługuje), to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC. W takim przypadku opisana umowa sprzedaży nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży użytkownikowi wieczystemu nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem murowanym II kondygnacyjnym.
Nieuznanie sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz ich użytkownika wieczystego za dostawę towarów i niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług tej sprzedaży.
Skoro sprzedaż Nieruchomości (Transakcja) będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (nie będzie z tego podatku zwolniona), to w sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC; transakcja sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania w PCC.
Sprzedaż nieruchomości, w związku z rezygnacją ze zwolnienia z VAT, transakcja podlega PCC.
Opodatkowanie zbycia działki na rzecz użytkownika wieczystego, który jest właścicielem zabudowań na przedmiotowej działce.
Skoro sprzedaż NR będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (nie będzie z tego podatku zwolniona), to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Umowa sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu – nieruchomości niezabudowanej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.
Ustalenie, czy sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowych na rzecz ich użytkownika wieczystego, na podstawie art. 198g ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, w sytuacji, gdy ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r., będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Skutki podatkowe planowanej sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu oraz udziału w prawie własności budynku.
Skoro w analizowanej sprawie dojdzie do otrzymania Odszkodowania za wywłaszczoną część nieruchomości w związku z realizacją inwestycji drogowej i Odszkodowanie jest równoznaczne z odpłatnym zbyciem, to w rozpatrywanej sprawie zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, wydatków na nabycie tej części nieruchomości gruntowej nie uwzględnia się w kosztach w momencie ich poniesienia, jednak będą one rozliczane