Planowany podział przez wydzielenie nie będzie skutkował powstaniem po stronie Wspólnika obowiązku podatkowego na moment podziału Spółki.
Składniki majątkowe i niemajątkowe mające być przedmiotem aportu do nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowić będą zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT. Wniesienie Działu do nowoutworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie neutralne podatkowo na gruncie ustawy o CIT dla Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe przeniesienia części pracowników Działów do Oddziału.
Określenie, czy transakcja wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych będzie stanowiło zbycie przedsiębiorstwa i w związku z tym będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, bez obowiązku dokonywania korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy nabyciu składników majątkowych.
Uznanie, czy Zespół Składników wnoszony darowizną do Fundacji rodzinnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i czy transakcja ta będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 oraz czy Zbywca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ustawy.
Skutki podatkowe transferu pracowników po stronie spółki zbywającej oraz nabywającej.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbyciu ww. składników majątku na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT
Dotyczy uznania Kotłowni za zorganizowaną część przedsiębiorstwa za zakład energochłonny i uprawniona do korzystania ze zwolnienia (od akcyzy) wyrobów gazowych zużywanych w Kotłowni.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Nieuznanie dostawy Nieruchomości za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, brak zwolnienia od podatku dostawy Nieruchomości w ramach planowanej Transakcji, a także prawo Nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktury dokumentującej dokonanie Transakcji.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych, przeniesiony na Państwa, stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; - prawo Spółki – jako nabywcy ZCP – do dokonania korekty VAT, na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy.
Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie darowizny zespołu składników materialnych i niematerialnych za zbycie przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT.
Czy Transakcja stanowić będzie zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, - Czy Transakcja będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, - Czy po dokonaniu Transakcji, z uwagi na wykorzystywanie Działek przez X do celów działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, X będzie uprawniona do: (i) obniżenia kwoty podatku należnego
Uznanie że przedmiotu Transakcji nie należy zakwalifikować jako „przedsiębiorstwo” lub „zorganizowaną część przedsiębiorstwa”, sprzedaż budynków oraz budowli zlokalizowanych na nieruchomościach gruntowych będzie stanowiła dostawę zwolnioną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 Ustawy o VAT, dostawa składających się na przedmiot Transakcji rzeczy ruchomych, w tym urządzeń
Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie, że: zbycie Systemu będzie stanowiło dostawę towarów i świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT, tj. czynność niestanowiącą sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy o VAT; zbycie Systemu nie będzie podlegało zwolnieniu z VAT, Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem Systemu
Możliwość amortyzacji - wartości początkowej stanowiącej różnicę między wartością rynkową Składników Majątku a ceną nabycia ZCP.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Skutki podatkowe otrzymania przedsiębiorstwa w ramach zniesienia współwłasnoći oraz sporządzenia remanentu towarów.