Określenie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku zbycia nieruchomości i możliwości zastosowania ulgi mieszkaniowej (wydatki remontowe).
W zakresie określenia, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za użytkowanie wieczyste będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT udzielonych przez Spółkę odbiorcom uprawnionym upustów za obniżenie zużycia energii elektrycznej, rozliczenia oraz sposobu udokumentowania zastosowanego upustu.
Prawo do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji, prawo do dokonania korekty deklaracji i ewidencji (plików JPK_V7M) zwiększającej podatek naliczony z tytułu wydatków inwestycyjnych i bieżących, niepodleganie opodatkowaniu dofinansowania otrzymanego na realizację inwestycji.
Wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie aportu Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT, określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do dokonania jednorazowej korekty zwiększającej polegającej na odliczeniu
Opodatkowania ryczałtem najmu krótkoterminowego - ustalenie podstawy.
Brak opodatkowania dofinansowania oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji projektu.
Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Opodatkowanie środków otrzymanych na realizację Projektu oraz prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu.
Uznanie bonusu jako rabatu powodującego zmniejszenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT usługi realizowanej przez Spółkę na rzecz danego Klienta (Użytkownika).
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu sprzedaży działek i zastosowanie zwolnienia dla ww. transakcji oraz ustalenie jej podstawy opodatkowania.
Otrzymana Rekompensata bezpośrednia w formie przyznawanych Państwu przez Gminę pieniędzy będzie stanowić zapłatę za usługi świadczone na rzecz Gminy, a w konsekwencji będzie stanowiła podstawę opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy.
Uznanie, że korekty zyskowności przewidziane w Porozumieniu - w tym korekta zyskowności dokonana za rok 2023 - nie mają żadnego wpływu na rozliczenia VAT Spółki, a w szczególności korekty te i wynikające z nich Płatności wyrównawcze nie wpływają na zmianę podstawy opodatkowania VAT z tytułu sprzedaży realizowanej przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego, zmiany cen sprzedaży wyrobów gotowych przewidziane
Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ w związku z dostawami Leków dokonanych przez B. do szpitali.
Opodatkowania otrzymywanych kwot za dostawę towarów od klientów oraz ryczałtu (dopłaty) od platformy.