Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z zadanim inwestycyjnym.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową wielostanowiskowego parkingu oraz wydatków na jego bieżące utrzymanie.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z utrzymaniem ogólnodostępnych parkingów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi parkingowej.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową wielostanowiskowego parkingu oraz wydatków na jego bieżące utrzymanie.
prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego z faktur otrzymywanych od Spółki dokumentujących wydatki ponoszone przez Gminę na gminne parkingi
Bilet parkingowy drukowany za pomocą elektronicznego systemu parkingowego, nie musi zawierać informacji o naliczonym podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży biletów parkingowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestracyjnej sprzedaży biletów parkingowych.
1. Ewidencjonowanie obrotu za pomocą kasy rejestrującej usługi parkingowe, bilety wydawane przez urządzenia. 2. Opodatkowanie kar umownych za przekroczenie czasu parkowania lub nieuiszczenie opłaty za parkowanie.
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłacony pracownikowi zwrot kosztów przejazdu autostradą oraz usług parkingowych będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zwrot za przejechane podczas podróży służbowej kilometry prywatnym samochodem obejmuje wszystkie koszty (w tym np. opłaty parkingowe, za przejazd autostradą), tzn. czy stawka za 1 km użycia prywatnego samochodu obejmuje wszelkie koszty tego użycia, czy też koszty inne niż paliwo stanowią odrębny tytuł do rozliczenia kosztów podróży, a zwrot tych kosztów jest niezależny od kosztów za przejechane
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kwoty wypłacone pracownikowi, jako zwrot kosztów zakupu biletów parkingowych oraz za korzystanie z parkingu strzeżonego jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych, bez względu na kwotę poniesionego wydatku?
Czy Wnioskodawca pobieraną opłatę za parkowanie pojazdów samochodowych powinien opodatkować podatkiem VAT i potwierdzić zaistniały fakt fakturą VAT?
Czy podatnik pobierający opłatę w imieniu Zarządu Dróg Miejskich, zwolniony jest z obowiązku posiadania kas fiskalnych do rejestracji obrotu z obsługi płatnych miejsc postojowych?
Czy bilety parkingowe wystawiane w kraju i zagranicż za parkowanie i konieczny postój samochodów służbowych można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów ?