Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 lit. a i art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy świadczonych w ramach projektu usług opiekuńczych i brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Skutki podatkowe pobierania zasiłku z tytułu inwalidztwa z Wielkiej Brytanii.
Dochody Fundacji uzyskane z darowizn oraz prowadzonej przez fundacje działalności gospodarczej, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie budowy domu opieki oraz nadwyżki finansowe Fundacji uzyskane z bieżącego funkcjonowania domu przeznaczone na cele fundacji, będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla importu usług pomocniczych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług pomocniczych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 albo pkt 23 ustawy dla usług opiekuńczych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób w podeszłym wieku, w budynku posiadającym zezwolenie na świadczenie tego typu usług.
Zwolnienie z opodatkowania świadczenia otrzymywanego z Wielkiej Brytanii (zasiłek społeczny z tytułu niezdolności do pracy).
Zwolnienie z opodatkowania świadczenia otrzymywanego z Wielkiej Brytanii (zasiłek społeczny z tytułu niezdolności do pracy).
Uznanie Gminy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z realizacją Świadczeń wykonywanych przez Wnioskodawcę za pośrednictwem MOPS.
Gmina z tytułu świadczenia usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych wykonywanych przez pracowników OPS oraz pobytu podopiecznych w Domu Pomocy Społecznej i świadczenia tych czynności nie występuje jako podatnik świadczący usługi podlegające opodatkowaniu VAT.
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę w ramach pobytu w Domu Pomocy Społecznej nie podlegają/nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie czynności realizowanych na podstawie przepisów o opiece społecznej przez jednostkę budżetową w ramach centralizacji rozliczeń w zakresie podatku VAT
Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług opieki nad osobami w podeszłym wieku.
Wnioskodawca świadcząc usługi opiekuńcze za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej nie działa jako podatnik podatku VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, a tym samym świadczenia te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla zajęć organizowanych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w zamian za czesne wnoszone przez słuchaczy.
Wykonywane przez Gminę czynności, za pośrednictwem MOPR, które realizowane są de facto przez organizacje pozarządowe/podmioty uprawnione podlegają opodatkowaniu, ale korzystają ze zwolnienia. Gmina (MOPR), jeżeli nie spełnia warunków do zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej, musi ją ewidencjonować w ww. sposób.
opodatkowania wynajmu budynku na rzecz spółki oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków na jego budowę
Opodatkowanie podatkiem VAT opisanych we wniosku Świadczeń realizowanych przez Gminę.
zwolnienie od podatku świadczonych usług zapewnienia noclegu i wyżywienia (możliwości przygotowania posiłków) osobom bezdomnym kierowanym przez ośrodki pomocy społecznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku od towarów i usług
wyłączenie z opodatkowania opłat za pobyt w domach pomocy społecznej, dopłaty do zakupu leków i innych wyrobów medycznych powyżej limitu ceny oraz opłaty za pobyt w środowiskowym domu samopomocy na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług