odzież osobista
Interpretacja
20.11.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garniturów, koszul, krawatów, butów.

Interpretacja
20.09.2024 Podatki

Usługi fryzjerskie oraz wydatki dotyczące zakupu strojów jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (oprawa artystyczna wydarzeń muzycznych).

Interpretacja
01.03.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).

Interpretacja
25.07.2022 Podatki

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garnituru.

Interpretacja
15.04.2022 Podatki

Czy wydatki na zakup koszul, garnituru, spodni, kurtki z trwałe wykonanym na nich logo stanowią koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
15.07.2019 Podatki

Czy zakup ochronnej odzieży roboczej typu buty robocze, skarpety termoaktywne, spodnie, polary, kurtki, softshelle, koszulki wykorzystywanej wyłącznie w prowadzeniu działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
10.02.2016 Podatki

Czy zakup poszczególnych części garderoby; garnitury, w tym smokingi, marynarki, spodnie, koszule, krawaty, buty, dodatki (zegarki, paski, szaliki, czapki), okrycia wierzchnie można zaliczyć jako koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
17.11.2015 Podatki

Czy wydatki szczegółowo opisane w stanie faktycznym stanowią koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
30.12.2014 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczać wydatki dotyczące zakupu strojów reprezentacyjnych (ubrania, dodatki, obuwie), a także usług wizażystki oraz fryzjera w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie usług artystycznych?

Interpretacja
17.11.2014 Podatki

Czy kostiumy nabyte przez Wnioskodawczynię za kwotę poniżej 3.500 zł brutto, będą mogły stanowić jednorazowy koszt podatkowy w miesiącu oddania ich do używania? Czy w przypadku, gdy wykorzystany raz kostium będzie mógł zostać wykorzystany ponownie (nie będzie jeszcze przeznaczony do odsprzedaży) Wnioskodawczyni musi ująć jego wartość w remanencie sporządzanym na koniec roku podatkowego?

Interpretacja
05.11.2014 Podatki

W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu ubrań, butów, kosmetyków oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych w prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
22.05.2014 Podatki

Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?

Interpretacja
19.10.2006 Podatki

Czy zakup koszuli, garniturów, krawatów i butów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jako odzież reprezentacyjną?

Interpretacja
19.09.2005 Podatki

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na roznoszeniu ulotek reklamowych do domów klientów. Czy ma możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na zakup odzieży letniej i zimowej oraz obuwia, zużywanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?

Interpretacja
14.06.2005 Podatki

czy wydatek poniesiony na zakup garnituru można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej

Interpretacja
14.06.2005 Podatki

Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą jako pielęgniarka środowiskowa-rodzinna. Jest to praca typowo terenowa, z czym wiąże się duże zużycie odzieży wierzchniej i obuwia, w związku z czym planuje dokonanie zakupu odzieży tj. obuwia na dwa sezony letnie lub zimowe oraz kurtki. Czy zakup przedmiotowej odzieży można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
20.04.2005 Podatki

Czy ekwiwalenty wypłacane na podstawie "Wewnętrzngo regulaminu przydziału odzieźy roboczej i ochronnej oraz środkół ochorny indywidualnej" wynikającego z przepisów art. 237(7) § 1, § 2 i § 4 Kodeksu pracy, powinny być wyłączone z podstawy opodatkowania zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych /t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm./

Interpretacja
02.03.2005 Podatki

Czy wartość zakupionych mundurów górniczych w części sfinansowanej przez Spółkę należy doliczyć do przychodów osobistych pracowników i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych.