Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia za odstąpienie lokalu.
Czy wypłacona Korzystającemu kwota Odstępnego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowym od osób prawnych.
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kwoty odstępnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, przeniesienia w ramach umowy cesji praw i obowiązków wynikających z Przedwstępnej Umowy Sprzedaży, w zamian za wynagrodzenie (Odstępne).
Zawierając umowy z Deweloperem działał Pan jako przedsiębiorca. Wobec tego kwota odstępnego nie jest związana z prowadzoną działalnością gospodarczą. Tym samym otrzymane odstępne stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy i winna być opodatkowana na zasadach określonych w art. 27 ust. 1 ustawy o PIT.
Czy jest możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wynikających z faktury wystawionej przez firmę A tytułem „Opłaty z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy”
Ustalenie stawki opodatkowania w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego - jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za cesję umowy i niestosowania ograniczeń w zaliczeniu ww. wydatku do kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą na rzecz Seniorów wynagrodzenia z tytułu odstępnego (ograniczenia przysługujących im praw służebności osobistej mieszkania)
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi wykończeniowe oraz wyposażenie lokalu przeznaczonego do podnajmu oraz z faktury w związku z cesją praw i obowiązków
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi wykończeniowe oraz wyposażenie lokalu przeznaczonego do podnajmu.
Czynność w postaci tolerowania (akceptacji) odstąpienia przez Sprzedającego od zawarcia umowy kupna-sprzedaży za wynagrodzeniem będzie świadczeniem usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a tak uzyskane przez Kupującego wynagrodzenie (kwota odstępnego) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Tym samym, o ile kwota odstępnego nie będzie
brak opodatkowania podatkiem VAT odstępnego otrzymanego z tytułu odstąpienia od umowy przez sprzedającego
opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej kwoty odstępnego;obowiązek stosowania tzw. prewspółczynnika proporcji zgodnie z art. 86 ust. 2a i nast. ustawy VAT
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odmawiając wystawienia faktury korygującej do zastosowanej stawki VAT 23% dla czynności odstępnego w podwójnej kwocie zadatku do rozwiązania umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości.
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na odstępne, poniesionych w związku z przejęciem praw i obowiązków wynikających z umowy najmu nieruchomości
1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty związane z remontem generalnym Lokalu, wymienione w stanie faktycznym opisanym we wniosku mogą zostać uwzględnione do KUP z tytułu najmu Lokalu? 2. Czy Wnioskodawca może ująć wszystkie dochody opisane we wniosku o interpretację (tj. dochód z najmu oraz dochód ze stosunku pracy) osiągnięte w bieżącym roku kalendarzowym w jednej deklaracji podatkowej (PIT-36
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.