Do przychodów uzyskanych z tytułu usług sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę w klasie PKWiU 62.02.10.0 „Usługi związane z doradztwem w zakresie sprzętu komputerowego” opodatkowane są 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
W tej sprawie nie mamy do czynienia z czynnością pośrednictwa finansowego. Wnioskodawca nie nabywa również usług w zakresie wszelkiego rodzaju transakcji płatniczych, przekazów i transferów pieniężnych, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy. Usługi nie mieszczą się w katalogu usług wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy i nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Możliwości opodatkowania świadczonych usług zryczałtowanym podatkiem dochodowym (PKWiU 62.02.30.0).
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 82.11.1, 62.09.10.0, 63.11.12.0.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – ryczałt PKWiU 62.02.30.0.
Zwolnienie od podatku importu usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Świadczone przez Państwa usługi udostępniania Platformy stanowią usługi, do których stosuje się art. 28b ustawy. Przy czym Kupujący oraz Inwestorzy będą posiadali siedzibę działalności gospodarczej poza terytorium kraju w rozumieniu art. 2 pkt 1) ustawy o VAT oraz nie będą posiadali stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju. W konsekwencji, świadczone przez Państwa usługi
Zastosowanie zwolnienia do czynności obsługi kasy zapomogowo-pożyczkowej.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania podatku u źródła od opłaty za usługi X opisane w stanie faktycznym świadczone na rzecz Wnioskodawcy przez Spółkę egipską na podstawie zawartej umowy?
Wydział Logistyki stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy, opisana we wniosku transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do poszczególnych Usług Wsparcia.
Opodatkowania świadczonych usług w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych.
Opłaty z tytułu opracowywania i wytwarzania Utworów przez Podmiot Powiązany oraz z tytułu pozostawania przez Podmiot Powiązany w gotowości do pełnej obsługi technicznej Utworów ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu Powiązanego, nie podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającym z art. 15e ustawy o CIT
Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług?
rozliczenie i dokumentowania kompleksowych usług obsługi technicznej i administracyjnej związanych z wykonaniem zamówienia, świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że koszty tzw. obsługi serwisowej, poniesione po rozpoczęciu dystrybuowania Projektu, powinny być kwalifikowane jako koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednie (art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a w rezultacie, potrącalne w dacie ich poniesienia?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z obsługą wybudowanej inwestycji (sieci wodno-kanalizacyjnej).
Czy podatnik ma prawo odliczyć w całości kwotę podatku naliczonego od usług kompleksowej obsługi serwisowej zawartej po 1 maja 2004 r?