Interpretacje

Interpretacja
21.06.2005 Podatki

Zapytanie podatnika dotyczyło zasad opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez podatnika usług pomocy prawnej z urzędu, z tytułu których sąd jako płatnik pobiera zaliczki na podatek dochodowy, jako przychodów określonych w art. 13 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ( Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), a w szczególności, czy wykonywane tego typu usługi podlegają

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

określenie czy w przypadku wykonywania przez adwokatów i radców prawnych zawodu w spółce partnerskiej podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu czynności zastępstwa procesowego lub obrony z urzędu są poszczególni adwokaci i radcowie prawni będący wspólnikami (partnerami) w spółce, czy też spółka partnerska

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

w sprawie określenia momentu powstawania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług w przypadku zastępstwa procesowego radców prawnych oraz zastępstwa procesowego i obrony adwokatów świadczonych z urzędu na rzecz stron i uczestników postępowania sądowego, za które otrzymują oni opłaty ponoszone przez Skarb Państwa - właściwe sądy.

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

określenie czy zastępstwo procesowe radców prawnych oraz zastępstwo procesowe i obrona adwokatów świadczone z urzędu na rzecz stron i uczestników postępowania sądowego, za które otrzymują oni opłaty ponoszone przez Skarb Państwa - właściwe sądy, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Od jakiego momentu należy wystawiać dla sądu faktury VAT za usługi adwokackie świadczone w ramach obrony z urzędu?

Interpretacja
26.07.2005 Podatki

Czy czynności świadczone przez adwokatów, tj. obrona z urzędu wykonywana na zlecenie sądów, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Czy świadczone przez adwokatów (wspólników spółki partnerskiej) usługi z tytułu tzw. obrony z urzędu podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Czy adwokat wykonujący zawód w Kancelarii Adwokackiej będącej podatnikiem podatku VAT i jednocześnie otrzymujący zlecenia obrony z urzędu (tzw. "urzędówki") powinien dokonać indywidualnej rejestracji do podatku VAT?

Interpretacja
12.08.2005 Podatki

Zdaniem Strony usługi adwokackie świadczone przez każdego z adwokatów - wspólników spółki cywilnej w ramach obrony/zastępstwa z urzędu są - analogicznie jak usługi świadczone w ramach umowy z klientem - opodatkowane podatkiem od towarów i usług, przy czym podatnikiem podatku od towarów i usług jest spółka cywilna.

Interpretacja
31.08.2005 Podatki

Adwokat prowadzący Kancelarię Adwokacką i będący czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, świadczy pomoc prawną z urzędu na zlecenie Sądów. Podatnik pyta, czy powinien wpisywać do księgi przychodów i rozchodów faktury VAT, wystawiane Sądom za świadczone usługi prawne?

Interpretacja
29.09.2005 Podatki

Jaka jest podstawa do ustalenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych pobieranej od przychodów za czynności adwokatów, biegłych i radców prawnych z tytułu zastępstwa procesowego i obrony z urzędu?

Interpretacja
04.01.2006 Podatki

Od jakiej kwoty wynagrodzenia adwokata za pomoc prawną świadczoną z urzędu: brutto (z podatkiem VAT), czy netto (bez VAT) należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości 19%?

Interpretacja
01.02.2006 Podatki

dotyczy sposobu opodatkowania czynności prawniczych z urzędu, tj. wykonywania zadań na podstawie wyznaczenia do tego celu przez prezesa Sądu Rejonowego

Interpretacja
12.05.2006 Podatki

Czy podatnikiem podatku VAT z tytułu pomocy prawnej świadczonej z urzędu jest spółka jawna, której wspólnikami są radcowie prawni, czy też każdy z radców osobno?

Interpretacja
22.05.2006 Podatki

dotyczy opodatkowania wynagrodzenia za czynności wykonywane przez radców prawnych na zlecenie sądu, tj. pełnienie funkcji kuratora lub pełnomocnika z urzędu

Interpretacja
22.05.2006 Podatki

Wątpliwości podatnika dotyczą ustalenia podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku VAT z tytułu świadczonych przez radców prawnych wspólników spółki cywilnej usług jako kuratora lub pełnomocnika z urzędu.

Interpretacja
08.08.2006 Podatki

określenie kwoty należnej z tytułu świadczenia pomocy prawnej z urzędu- zasady opodatkowania spółki zatrudniającej adwokatów świadczących pomoc prawną z urzędu

Interpretacja
08.08.2006 Podatki

Zasady rozliczania w podatku dochodowym od osób fizycznych przychodu, uzyskanego przez radcę prawnego w związku z prowadzoną sprawą z urzędu.

Interpretacja
21.11.2007 Podatki

Czy na gruncie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) radca prawny, wykonujący zawód tylko i wyłącznie w ramach Spółki partnerskiej, któremu właściwy Sąd Powszechny zlecił obronę z urzędu (reprezentowanie) strony postępowania i z tego tytułu przyznał pełnomocnikowi (a nie Spółce, w której wykonuje zawód radcy prawnego) postanowieniem stosowne

Interpretacja
25.04.2008 Podatki

Czy Sąd może uznać za prawidłowo wystawioną fakturę i dokonać płatności jeżeli występuje rozbieżność między postanowieniem Sądu przyznającym osobie fizycznej wynagrodzenie a wystawcą faktury, którym jest spółka jawna, w której dana osoba jest współwłaścicielem?

Interpretacja
03.06.2009 Podatki

świadczenie pomocy prawnej z urzędu przez Wnioskodawcę w przedmiotowej sprawie, stanowi działalność wykonywaną osobiście i jest on z tytułu wykonywania tej działalności podatnikiem podatku od towarów i usług w myśl wyżej powołanego art. 15 ustawy o VAT. Stosownie do treści art. 106 ust. 1 i art. 99 ustawy o VAT radca prawny jako indywidualny podmiot ma obowiązek wystawienia faktury VAT oraz złożenia

Interpretacja
04.10.2010 Podatki

1. Kto powinien odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? 2. Czy i przez kogo powinien zostać wystawiony PIT?

Interpretacja
12.05.2011 Podatki

przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu świadczenia usług adwokackich na zlecenie sądu będą zawsze traktowane jako przychody z działalności wykonywanej osobiście i jako takie winny być opodatkowane tylko za pośrednictwem płatnika. Wobec tego Wnioskodawca nie może zaliczyć uzyskanego z tego tytułu dochodu do dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Interpretacja
05.07.2011 Podatki

Zakres ustalenia wysokości obrotu będącego podstawą do ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej.

Poprzednia Następna