Podatek od towarów i usług w zakresie prawa Wnioskodawcy do sprzedaży towarów (quadów) na rynku krajowym z wykorzystaniem procedury VAT-marża.
uregulowania w zakresie opodatkowania przywożonego samochodu osobowego przez dyplomatę
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego usługi pośrednictwa w zakupie/sprzedaży samochodów (bez dostaw nowych środków transportu i bez doradztwa)
Czy Wnioskodawca kupując pojazd specjalny typu pompa do betonu (symbol KŚT 743) i rejestrując go na terenie RP musi złożyć deklarację VAT-23 oraz odprowadzić do polskiego Urzędu Skarbowego podatek od towarów i usług? Czy tą czynność Zainteresowany przeprowadzi w deklaracji VAT-7 za dany miesiąc?
Brak obowiązku zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia ciągników rolniczych.
zwrot podatku od towarów i usług z tytułu zakupu nowego środka transportu
zwrot podatku od towarów i usług z tytułu zakupu nowego środka transportu
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu ciągników rolniczych, nabytych jako towary handlowe.
Obowiązek złożenia dokumentu VAT-23 i wpłacenia podatku w terminie 14 dni w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem wózków widłowych.
Czy Wnioskodawcy naliczony zostanie podatek VAT od jego własnego samochodu?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym powinna ona skorygować odliczony VAT od samochodów nabytych w drodze WNT (tj. skorygować odliczony podatek do wysokości 60% kwoty podatku należnego wynikającego z WNT, ale nie więcej niż 6.000 PLN), w miesiącu zmiany statusu samochodu (tj. w miesiącu wprowadzenia samochodu osobowego do ewidencji środków trwałych)?
Czy dokument wywozu, o którym mowa w art. 42 ust. 5 jest wymagany w przypadku, gdy samochód wyjeżdża na własnych kołach, a jego nabywcą jest firma zarejestrowana w swoim kraju dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych? Czy w przypadku, gdy firma posiadająca NIP unijny wywozi samochód na własnych kołach ma zastosowanie art. 42 ust. 5 pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w świetle obowiązujących w Polsce przepisów ustawy o VAT, na Wnioskodawcy ciąży, jako osobie fizycznej nie będącej podatnikiem VAT, obowiązek zapłaty podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia nowego środka transportu?
Czy sprowadzony z USA samochód z przebiegiem 8 024 mile (około 12 910 km) z uszkodzonym silnikiem, zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług art. 2 pkt 10 lit. a zalicza się do samochodów używanych?
Czy wystawienie zaliczkowej faktury VAT przed otrzymaniem nowego środka transportu od dostawcy rodzi obowiązek podatkowy na tle ustawy o podatku od towarów i usług?
obowiązek podatkowy w VAT dla dwóch zaliczek (każda w wysokości 30% ceny netto lokomotyw), które Spółka wpłaci na rzecz Kontrahenta na poczet nabycia lokomotyw, o których mowa w Umowie, powstanie z chwilą wystawienia przez Kontrahenta faktur potwierdzających ich otrzymanie zgodnie z art. 20 ust. 7 ustawy o VAT. przepisy art. 103 ust. 4 i 5 ustawy o VAT nie będą mieć zastosowania do zapłaty podatku
Czy w związku z nabyciem nowej naczepy siodłowej należy uiścić podatek VAT w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego oraz przedłożyć do Urzędu Skarbowego informację na formularzu VAT-23 ?
1. Jakie dowody, o których mowa w art. 42 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT musi posiadać podatnik dokonujący dostawy wewnątrzwspólnotowej nowego środka transportu na rzecz nabywcy posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy ?2. Czy dokument VAT-22 mający podstawę prawną w art. 42 ust. 16 dotyczy art. 42 ust
Pytanie dotyczy prawidłowego odliczenia podatku od towarów i usług od nowego środka transportu, tj. motocykla.
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane jest nabycie statku ratowniczego od kontrahenta z Unii Europejskiej?
1. Czy można obniżyć stawkę amortyzacyjną dla samochodów osobowych, np. do 1%, czy można dowolnie stosować różne obniżone stawki amortyzacyjne dla poszczególnych samochodów osobowych? 2. Czy można podwyższyć wcześniej obniżoną stawkę amortyzacyjną do poziomu stawek z wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych?
Czy planowany zakup szybowca z innego kraju UE na potrzeby prywatne będzie podlegał obowiązkowi opodatkowania podatkiem od towarów i usług?