Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń, a dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Moment powstania po stronie Spółki przychodu z tytułu przeniesienia na wspólników praw do lokali w ramach dywidendy rzeczowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie przychodów i kosztów z tytułu sprzedaży nieruchomości stanowiącej wspólną inwestycję zgodnie z art. 5 ust. 1 updop.
Ustalenie, w jakiej dacie powstanie przychód podatkowy z tytułu sprzedaży prenumeraty/czasopisma oraz dostępu do elektronicznych publikacji oraz momentu zaliczenia do kosztów wydatków z tego tytułu.
Określenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu odsetek od udzielanych pożyczek.
Momentem uzyskania przychodu, zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o CIT, będzie dzień otrzymania zapłaty. Koszty bezpośrednie należy ujmować podatkowo w momencie wykazania odpowiadających im przychodów (proporcjonalnie do wartości zysków w dacie i wartości ich otrzymania).
Ustalenie, czy kwota odszkodowania, jakie zostało przyznane Wnioskodawcy na mocy zawartej przed mediatorem ugody sądowej, która została zatwierdzona przez Sąd, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w dacie jego otrzymania.
W rozpatrywanej sprawie wydatki związane z wartością gruntu niepodlegającego amortyzacji oraz niezamortyzowaną część dotyczącą budowali posadowionych na wywłaszczonym gruncie, który przekazano na rzecz Gminy, a za który Spółka otrzymała odszkodowanie można zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie otrzymania odszkodowania.
Otrzymana przez Spółkę Dotacja zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Część Dotacji, która jest wypłacana w formie płatności zaliczkowych powinna stanowić przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT w momencie ich otrzymania.
Obowiązek płatnika oraz obowiązek informacyjny związany z uczestnictwem pracowników w planie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą w USA.
Skutki podatkowe związane z planowana Transakcja transferu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Moment powstania przychodu z umowy o współpracy z ubezpieczycielem.
Przychód powstanie z dniem zaistnienia najwcześniejszego ze zdarzeń wymienionych w przepisie art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. wykonania usługi, wystawienia faktury bądź uregulowania płatności.
Przychód podatkowy z tytułu zbycia wierzytelności na rzecz faktora z tytułu zawartej Umowy.
Ustalenia, czy kwoty wyrównania, dopłaty otrzymywane od Miasta (…) zgodnie z § 6 pkt 5 z zawartą umową powierzenia stanowić będą przychód za rok, którego dotyczą poniesione koszty i świadczone usługi odbioru i wywozu odpadów, czy w momencie otrzymania środków przez Spółkę.
Dotyczy ustalenia: • czy realizacja przez Wnioskodawcę świadczeń, wynikających z opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego, objętego zakresem przedmiotu umowy, będzie stanowić na gruncie (…) ustawy o CIT jedno świadczenie kompleksowe czy też kilka świadczeń, z których: - pierwsze dotyczy dostawy urządzeń i niezbędnych do tego usług: kompletacji, zaprojektowania oraz zaprogramowania urządzeń; - drugie
Obowiązki płatnika związane z wydaniem świadectw użytkowych w zamian za umorzone akcje nabyte przez Spółkę za wynagrodzeniem w celu ich umorzenia oraz wypłatę dywidendy ze świadectw użytkowych na rzecz uprawnionych osób fizycznych.
W zakresie skutków podatkowych świadczenia usług pośrednictwa w ramach działalności gospodarczej.
Ustalenia: - czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym otrzymane przez Spółkę wsparcie zwolnione jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 oraz art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), - w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać zwolnienie z opodatkowania w przypadku zaliczki na wsparcie
Dotyczy ustalenie, czy dzień podpisania protokołu odbioru prac budowlanych określa jednocześnie moment powstania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.