leasing operacyjny
Interpretacja
22.09.2003 Podatki

Czy odszkodowanie zapłacone przez korzystającego na rzecz finansującego za utracony środek trwały w okresie trwania umowy leasingu stanowi koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
29.09.2003 Podatki

1. Czy zakup jachtu, skutera wodnego, żaglówki bądź motorówki stanowiącego przedmiot umowy leasingu operacyjnego stanowi koszt uzyskania przychodu stosownie do treści art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdzie "kosztami uzyskania przychodów z poszczególnego źródła są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy

Interpretacja
18.11.2003 Podatki

Czy w przypadku leasingu operacyjnego raty leasingu stanowią u korzystającego koszt uzyskania przychodu w wysokości netto czy z podatkiem VAT? Czy wydatki związane z zakupem paliwa, koszty drobnych napraw i ubezpieczenia związane z używaniem tego samochodu stanowią koszt uzyskania przychodu? Czy spółka ma obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu?

Interpretacja
24.11.2003 Podatki

w zakresie możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej kwot: tj. kwoty zasądzonej przez Sąd Okręgowy w G., odsetek od tej kwoty, kosztów procesu, zastępstwa procesowego, kosztów egzekucji komorniczej, a także termin w jakim powyższe kwoty powinny zostać uznane jako koszty uzyskania przychodu.

Interpretacja
08.12.2003 Podatki

dotyczy sposobu zakończenia umowy leasingu operacyjnego i sposobu dokonywania odpisów amortyzacyjnych przedmiotu leasingu

Interpretacja
26.01.2004 Podatki

Czy opłata wstępna, na którą wystawiono fakturę VAT stanowi koszt uzyskania przychodów u leasingobiorcy?

Interpretacja
11.02.2004 Podatki

Czy możliwe jest zaliczenie czynszu inicjalnego w związku z zawartą umową leasingu operacyjnego do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
16.02.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przysługiwało mu prawo do odliczania podatku naliczonego z faktur dotyczących rat leasingowych, w przypadku wykupienia od finansującego samochodu ciężarowego, po zakończeniu okresu leasingu.

Interpretacja
19.02.2004 Podatki

W jakim momencie spółka ma prawo zaliczenia do kosztów wstępnej opłaty leasingowej w sytuacji, kiedy w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą spółka prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, w której koszty ewidencjonuje w dacie otrzymania faktury? W dniu 19 grudnia 2003 roku spółka zawarła umowę leasingu spełniającą warunki art. 23b ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym

Interpretacja
02.03.2004 Podatki

Czy jednorazowa spłata pozostałych czynszów leasingowych za samochód osobowy w związku z jego kradzieżą, stanowi koszt uzyskania przychodów ?

Interpretacja
05.03.2004 Podatki

Spółka pyta o prawidłową alokację przychodów i kosztów podatkowych z tytułu umów dzierżawy i leasingu zwrotnego.

Interpretacja
12.03.2004 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikającej z noty wystawionej przez ,,zbywcę" leasingu operacyjnego z tytułu przejęcia praw i obowiązków wynikających z Umowy Leasingu.

Interpretacja
16.03.2004 Podatki

Wniosek dotyczy udzielenia informacji o zastosowanie przepisów prawa podatkowego w zakresie:zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości faktury otrzymanej za zakup części i usług serwisowych - dot. naprawy samochodu osobowego używanego w ramach umowy leasingu operacyjnego, który uległ wypadkowi,księgowania odszkodowania uzyskanego od ubezpieczyciela,możliwości odliczenia podatku od towarów

Interpretacja
24.03.2004 Podatki

Czy podatek naliczony zawarty w fakturach za powypadkową naprawę samochodu ciężarowego używanego w działalności gospodarczej na podstawie leasingu operacyjnego podlega odliczeniu w sytuacji gdy wartość netto z tych faktur zapłacił firmie dokonującej naprawy bezpośrednio ubezpieczyciel natomiast podatek VAT zapłaciłem ja. Zgodnie z umową leasingową koszty ubezpieczenia ponoszę ja jako leasingobiorca

Interpretacja
01.04.2004 Podatki

Czy można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu opłaty ustalone w umowie leasingu operacyjnego takie jak: czynsz inicjalny, opłata manipulacyjna, bieżące koszty eksploatacyjne, raty leasingowe?

Interpretacja
19.04.2004 Podatki

Czy leasingobiorcy (leasing operacyjny) przysługuje prawo do odliczenia podatku z tytułu naprawy przedmiotu leasingu?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

Czy mogę zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z eksploatacją samochodu osobowego wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu ?

Interpretacja
25.05.2004 Podatki

Spółka w miesiącu wrześniu 2003r podpisała umowę leasingu samochodu ciężarowego i naczepy paliwowej, zgodnie z którą odpisów amortyzacyjnych od oddanych nam do użytkowania przedmiotów dokonuje finansujący. Samochód oraz naczepa są wykorzystywane do prowadzonej działalności, ale w związku z ich wysokimi kosztami eksploatacji spółka ma zamiar zrezygnować z kontynuacji umowy i zwrócić przedmiot umowy

Interpretacja
28.05.2004 Podatki

Czy dla samochodu Opel Corsa zarejestrowany jako samochód ciężarowy, który jest uzytkowany na podstawie umowy leasingu operacyjnego należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów.

Interpretacja
31.05.2004 Podatki

Możliwość odliczenia podatku VAT od ciągników siodłowych, będących przedmiotem leasingu.

Interpretacja
02.06.2004 Podatki

Czy stanowią koszt uzyskania przychodu wydatki poniesione przez korzystającego na rzecz finansującego, wynikające z umowy leasingu operacyjnego, a dotyczące skradzionego samochodu ciężarowego? Wydatki te jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego stanowią różnicę między wynikającą z umowy leasingu opłatą z tytułu utraty sprzętu (którą zgodnie z tą umową zobowiązany jest uiścić leasingobiorca w

Interpretacja
09.06.2004 Podatki

Leasingobiorca (korzystający) w ramach zawartych przed 1 maja 2004 roku umów leasingowych użytkuje: samochód ciężarowy, będący przedmiotem umowy leasingu kapitałowego oraz samochód osobowy, będący przedmiotem umowy leasingu operacyjnego. W jaki sposób rozliczać raty leasingowe tych przedmiotów umów leasingu po 1 maja 2004 roku ?

Poprzednia Następna