Ustalenie czy limit 200 000 zł przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 13 ustawy o ZryczPIT znajdzie zastosowanie zarówno do przychodów osiągniętych z Nieruchomości.
Określenia źródła przychodów i zastosowania właściwych kosztów uzyskania przychodów.
Czy odpisy amortyzacyjne oraz wydatki związane z samochodami służbowymi, które udostępniane są pracownikom Wnioskodawcy do tzw. użytku mieszanego (tj. również do celów prywatnych) powinny zostać zaliczone do wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w wysokości 50% zgodnie z art. 28m ust. 4a pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji stanowić dochód podlegający opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy wpłaty na PFRON, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT podlegające opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek?
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki związane z ekologią tj. wynagrodzenia na rzecz Partnerów 1 i 2 w ramach opisywanych Współprac 1 i 2 stanowić będą wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegać opodatkowaniu ryczałtem?
Czy wypłata wspólnikom Spółki Przekształconej wypracowanych przed dniem przekształcenia Podzielonych Zysków Spółki jawnej przez Spółkę Przekształconą będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT po stronie Spółki Przekształconej, jeżeli Spółka przekształcona będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Obowiązki płatnika dotyczące opodatkowania zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem należności biegłym sądowym.
Brak opodatkowania ryczałtem dochodu odpowiadającego wysokości wydatków na Koszty reprezentacji i na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opłat najemców.
Możliwość zastosowania przez biegłego sądowego kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków.
Znaczenie pojęcia „działalność twórcza w zakresie programów komputerowych”.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania zryczałtowanych 50% kosztów uzyskania przychodów.
Czy w przypadku wypłaty wykładowcy wynagrodzenia za przygotowanie i wygłoszenie wykładu na podstawie zawartej umowy o dzieło, Wnioskodawca jako płatnik może zastosować zryczałtowane koszty w wysokości 50% przychodu uzyskanego przez podatnika?
Czy tłumaczenie jakiego dokonuje podatniczka w ramach umowy, przenosząc swoje prawa na rzecz firmy amerykańskiej stanowi podstawę do zastosowania 50% stawki kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z postanowieniami art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet i innych należności związanych z wyjazdami służbowymi pracowników.
W 2011 r. nie ulegają zmianie zasady rozliczania wynagrodzeń pracowników. Obowiązują bowiem te same, jak w 2010 r., regulacje służące ich podatkowemu rozliczeniu, tj.: skala podatkowa, kwota wolna od podatku oraz zryczałtowane pracownicze koszty uzyskania przychodów. Zmianie ulegają jednak zasady poboru zryczałtowanego podatku od tzw. małych zleceń. Jak co roku zmieniają się również wskaźniki istotne
zwrot ryczałtowych kosztów pozyskania i transportu zwierzyny wypłacana myśliwemu podlega opodatkowaniu jako przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych a tym samym Wnioskodawca ma obowiązek na podstawie art. 42a ww. ustawy wystawić informację o przychodach z innych źródeł PIT-8C.
Czy firma prawidłowo nalicza wynagrodzenie programistów za czas urlopu, wypłacając wynagrodzenie jak za dzień przepracowany, z zastosowaniem 50% stawki kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia z tytułu honorarium autorskiego?
Czy w przypadku zawarcia z jednym pracownikiem dwóch umów o pracę - każda na część etatu przy obliczeniu zaliczki należy obliczyć koszty uzyskania przychodu od każdej umowy?
Czy zwrot kosztów za używanie telefonu prywatnego do celów służbowych wypłacony w formie ryczałtu stanowi zwolnienie przedmiotowe mieszczące się w dyspozycji art.21 ust.1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?