Działalność gospodarcza prowadzona w oparciu o urządzenie w związku z tym, że nie jest to urządzenie hazardowe (nie jest automatem do gier hazardowych), będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z udziałem w grze karcianej (na pieniądze) prowadzonej poza granicami Polski.
Skutki podatkowe w podatku od gier hazardowych w przedmiocie rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także w kwestii określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania.
Określenie podstawy opodatkowania w związku z usługą organizacji loterii audioteksowej
Ministerstwo Finansów wydało objaśnienia prawne dotyczące art. 31 ust. 2 ustawy o grach hazardowych (dalej: UGH). Określono w nich, jakie podmioty należy traktować jako krajowych organizatorów sportowego współzawodnictwa i co rozumieć przez sportowe współzawodnictwo. Odpowiedź na te pytania ma podstawowe znaczenie dla operatorów zakładów wzajemnych na wyniki wyników sportowego współzawodnictwa. Zapoznać
Brak uznania za podatnika i płatnika podatku od gier hazardowych w związku z udostępnianiem platformy do urządzania gier użytkownikom
Określenie podstawy opodatkowania podatkiem od gier hazardowych loterii audioteksowej
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 6a lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 kwietnia 2017 r. opublikuje rejestr domen oferujących gry hazardowe niezgodnie z prawem. Dostęp do stron internetowych posługujących się zakazanymi domenami będzie blokowany od 1 lipca 2017 r. Wydanie komunikatu w tej sprawie wynikało z powstania stron internetowych podszywających się pod ten rejestr.