Zwolnienie od podatku od towarów i usług sprzedawanych kursów i szkoleń na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT oraz zwolnienie od podatku od towarów i usług sprzedawanych kursów i szkoleń na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy o VAT po otrzymaniu akredytacji.
zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy oraz § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych i usług ściśle z nimi związanych
zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy oraz § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów świadczonych przez Wnioskodawcę, na zlecenie dwóch podmiotów, usług szkoleniowych i usług ściśle z nimi związanych
Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b) ustawy o podatku od towarów i usług.
Prawo do korekty faktury wystawionej za udział w szkoleniu/kursie, na który w trakcie realizacji Spółka otrzymała akredytację uprawniającą do zwolnienia od podatku.
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla usług organizowania szkoleń zawodowych
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla przyjmowanych opłat akredytacyjnych wnoszonych przez uczestników Festiwalu.
Usługi szkolenia coachingu objęte akredytacją korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy o VAT
zwolnienie z VAT w przypadku usług szkoleniowych objętych akredytacją
Zwolnienie z podatku wynikające z przepisu art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT nie znajduje zastosowania w przedmiotowej sprawie, gdyż przedmiotowe kursy nie są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.
Czy finansowanie pracownikom szkoleń w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych bez względu posiadania przez organizatora akredytacji?
Czy przychody z tytułu uczestnictwa w wyżej wskazanych szkoleniach są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych bez względu na to, czy organizator szkolenia posiada akredytację czy też takiej akredytacji nie posiada?
w zakresie sfinansowanych pracownikom opłat pobieranych za egzaminy oraz szkolenia wraz z opłatą członkowską dla uzyskania uprawnień ACCA, CIA, ClMA.
w zakresie sfinansowanych pracownikom szkoleń oraz egzaminów na doradcę podatkowego, biegłego rewidenta.
w zakresie sfinansowanych pracownikom studiów podyplomowych, studiów wieczorowych (licencjackich, magisterskich), studiów uzupełniających magisterskich.
Czy wartość opłaty za studia, kursy i szkolenia zwiększa przychód do opodatkowania pracowników, jako przychód uzyskany od pracodawcy na dofinansowanie lub sfinansowanie dokształcania, bez względu na formę organizacji szkolenia oraz fakt wpisania do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych albo posiadania akredytacji kuratora oświaty?
Czy wartość świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenie ogólne pracowników w formach pozaszkolnych prowadzonych przez firmy zewnętrzne nie posiadające akredytacji Ministra Edukacji Narodowej, podlega zwolnieniu z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki ponoszone przez wnioskodawcę z tytułu sfinansowania kosztów uczestnictwa pracownika w szkoleniu podnoszącym posiadane kwalifikacje zawodowe (niezbędnym do wykonywania zadań zawodowych, na które to szkolenie pracownik został skierowany przez pracodawcę) w sytuacji, gdy szkolenie prowadzone jest przez podmiot, który nie posiada akredytacji kuratora oświaty (w rozumieniu postanowień rozporządzenia
Czy poniesione przez pracodawcę nakłady na udział pracowników w pozaszkolnych formach kształcenia stanowią dla pracownika przychód podlegający opodatkowaniu jeśli placówka szkoląca nie posiada stosownej akredytacji kuratorium oświaty?