Porady i artykuły

Artykuł
29.06.2018 Kadry i płace

Nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni zatrudnieni dotychczas w placówkach opiekuńczo-wychowawczych będą tylko do końca 2013 r. podlegać przepisom Karty Nauczyciela. Od 1 stycznia 2014 r. będzie trzeba w odniesieniu do nich stosować ustawę o pracownikach samorządowych. Takie m.in. zmiany wprowadza ustawa z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zacznie

Porada

Pracownica przyjęła na wychowanie dziecko w wieku 6 lat i 11 miesięcy i uzyskała orzeczenie sądu o ustanowieniu jej rodziną zastępczą. Za jaki okres powinniśmy wypłacić pracownicy zasiłek macierzyński?

Porada

Pracownik przyniósł postanowienie sądu z 19 września 2012 r., z którego wynika, że stał się rodziną zastępczą dla swoich wnuków w wieku 5 lat (ur. 18 października 2007 r.) i 8 lat (ur. 11 stycznia 2005 r.). Pracownik chce skorzystać z urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego w wymiarze 20 tygodni oraz z dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego w wymiarze 6 tygodni. Termin rozpoczęcia

Artykuł

Od 1 stycznia 2012 r. wejdzie w życie zasadnicza część ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny oraz systemie pieczy zastępczej. Ustawa ta wskazuje na wymagania kwalifikacyjne, jakie powinni spełniać pracownicy socjalni zatrudnieni na określonych stanowiskach. Wprowadza również nowe stanowiska samorządowe, regulując jednocześnie pewne aspekty formy ich zatrudnienia i czasu pracy.

Porada
07.09.2006 Ubezpieczenia

Zostało do nas, jako rodziny zastępczej, skierowane miesięczne dziecko z powodu trudnej sytuacji rodzinnej jego rodziców. W tej sprawie zapadło postanowienie sądu przyznające dziecko rodzinie zastępczej. Biologiczni rodzice chłopca złożyli do urzędu gminy wniosek o zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka. Chcielibyśmy zwrócić się również z takim wnioskiem, ponieważ postanowiliśmy adoptować chłopca.