Po zmianie umowy spółki z o.o. nastąpiło podwyższenie kapitału zakładowego. Podwyższenie kapitału nastąpiło w wyniku wpłaty przez udziałowca zagranicznego posiadającego osobowość prawną oraz wpłaty udziałowca krajowego - osoby fizycznej. Czy w związku z tym spółka jest zobowiązana odprowadzić podatek w wysokości 19%?
Zarząd spółki może podnieść jej kapitał zakładowy bez zwoływania walnego zgromadzenia akcjonariuszy, jeśli ma upoważnienie w statucie.
Proszę o wskazanie, jak rozliczyć wkład niepieniężny na podwyższenie kapitału zakładowego i jakie skutki podatkowe wywołuje on po stronie udziałowców?
W 2003 r. w spółce z o.o. dokonano jednocześnie zwiększenia kapitału zakładowego oraz dopłat. Czynności te nie zmieniły treści umowy spółki. Nie zapłaciłam od nich podatku od czynności cywilnoprawnych, chcę to zrobić teraz. Czy prawidłowo obliczam podatek: kapitał zakładowy + kwota podwyższająca kapitał zakładowy + dopłaty = podstawa do opodatkowania? Liczę podatek według tabelki, a następnie odejmuję
Jestem wspólnikiem w spółce z o.o. Podjęto uchwałę wspólników, w której określono terminy wniesienia i wysokość dopłat. Od dokonanych dopłat został zapłacony podatek od czynności cywilnoprawnych. 4 maja br. podjęliśmy uchwałę o zwrocie dopłat i podwyższeniu kapitału zakładowego, na który przeznaczyliśmy zwrócone dopłaty wspólników. Jak w takiej sytuacji należy rozliczyć podatek od czynności cywilnoprawnych