W swoich systemach motywacyjnych pracodawcy przewidują nie tylko świadczenia bezpośrednio skierowane do pracowników. Adresatami takich świadczeń są również członkowie rodzin pracowników, zwłaszcza dzieci. W raporcie przedstawiamy podatkowe i składkowe rozliczenie świadczeń przekazywanych na rzecz dzieci pracowników oraz ich ewidencję w księgach rachunkowych.
Wielu pracodawców przekazuje swoim pracownikom nieodpłatnie różnego rodzaju świadczenia. Jest to najpopularniejszy z pozapłacowych elementów wynagradzania pracowników. W związku z tym pracodawcy mają liczne wątpliwości związane z prawidłowym rozliczaniem tego rodzaju świadczeń. Dotyczą one w szczególności konieczności rozpoznawania z tego tytułu przychodu po stronie pracownika, możliwości zaliczania
Kogo dotyczy obowiązek dokonywania korekt kwot podatku naliczonego od nabycia środków trwałych zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy o VAT?
Proszę o wyjaśnienie, czy jest określony termin, w którym definitywnie upływa możliwość odliczenia VAT dla samochodów z homologacją ciężarową (tzw. kratką). Z publikacji, jaka ukazała się w „AUTO Świat” nr 2 wynika, że ...na mocy dyrektywy europejskiej nr 116 wydane już świadectwa homologacji zachowują ważność do dnia wygaśnięcia. Co oznacza, że ...wszystkie obecnie oferowane pojazdy z nadwoziem hatchback
Proszę o wyjaśnienie: jeżeli kupiłem samochód ciężarowy 30 lipca 2003 r. (data wystawienia faktury oraz data całkowitej zapłaty za środek trwały), a odebrałem go 5 sierpnia 2003 r., to czy odliczenia podatku naliczonego VAT z tytułu tego zakupu mogę dokonać za lipiec 2003 r., czy za sierpień 2003 r.?
Wziąłem w leasing finansowy samochód ciężarowy. Czy VAT od opłaty wstępnej odliczam na zasadach, jak przy zakupie środków inwestycyjnych? Czy VAT przy ratach odliczam zarówno od części odsetkowej, jak i kapitałowej?