Kwota odszkodowania otrzymanego od ubezpieczyciela biura rachunkowego, które prowadziło dokumentację płacowo-kadrową oraz finansową, będzie stanowiło przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Otrzymane odszkodowanie jednakże zwolnione jest z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 lit. a) ww. ustawy.
Czy wypłacone odszkodowanie z OC biura rachunkowego stanowi przychód działalności Wnioskodawczyni ?
dotyczy możliwości rezygnacji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez biuro rachunkowe
Zwolnieni z VAT na mocy art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT w przypadku przekroczenia wartości sprzedaży 150.00 zł.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia usług świadczonych przez biuro rachunkowe na podstawie art. 113 ust 1 ustawy
Czy prowadząc działalność w zakresie Biuro Rachunkowe usługi księgowo-rachunkowe sklasyfikowane jako 69.20.23.0 usługi w zakresie księgowości, nie świadcząc usług doradztwa podatkowego, porad prawnych, sporządzania deklaracji podatkowych w ramach odrębnych zleceń niebędących elementem kompleksowej obsługi księgowej, nie biorąc udziału w postępowaniach kontrolnych zlecanych odrębnie, powołując się na
Czy od nadwyżki wartości należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, w jakiej wysokości i w jakim terminie?
Czy w 2014 roku Zainteresowany może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego?
Czy wykonując wyłącznie czynności sklasyfikowane mieszczące się w grupie PKWiU 69.20.23.0 Usługi w zakresie księgowości, nie wykonując usług w zakresie doradztwa podatkowego ani innych czynności wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług oraz spełniając warunek wynikający z art. 113 ust. 1 ww. ustawy (wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy łącznie w roku podatkowym
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług w zakresie księgowości od dnia 1 stycznia 2014 r.
Zwolnienie podmiotowe usług sklasyfikowanych pod kodem PKD 69.20.Z jako kompleksowych usług rachunkowo-księgowych.
Czy Spółka cywilna nie wykonując czynności doradztwa podatkowego będzie mogła korzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT?
Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego pod warunkiem nieprzekroczenia w roku poprzednim wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy oraz niewykonywania czynności wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy. Przy czym rezygnacja z opodatkowania winna nastąpić od stycznia następnego roku.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT w oparciu o art. 113 ust. 1 ustawy, w przypadku świadczenia usług rachunkowo księgowych.
Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług księgowych oraz usług w zakresie doradztwa.
Jak rozliczać ponoszone przez Spółkę działającą w specjalnej strefie ekonomicznej (faza inwestycji, Spółka nie prowadzi działalności i nie potrafi określić, czy będzie prowadzić tylko działalność, z której uzyskany dochód będzie podlegał zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych) ogólne koszty zarządzania związane z działalnością Spółki, tj. ochrony, prowadzenia księgowości,