Nieuznanie, że w związku ze zwrotem całości zaliczki na rzecz Inwestora w kwocie brutto oraz brakiem zawarcia umowy przyrzeczonej (brakiem dostawy Lokalu) Spółka powinna dokonać korekty Faktury Zaliczkowej na bieżąco, tj. w miesiącu w którym doszło do zwrotu zaliczki na podstawie Porozumienia i korekta powinna zostać ujęta w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT w okresie rozliczeniowym
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Jeżeli Wnioskodawczyni otrzyma od męża – na podstawie przyrzeczonej umowy darowizny zawartej w formie aktu notarialnego – dwie nieruchomości, to będzie jej przysługiwało zwolnienie określone w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Wnioskodawca otrzyma od żony – na podstawie przyrzeczonej umowy darowizny zawartej w formie aktu notarialnego – ½ udziału w nieruchomości – będzie mu przysługiwało zwolnienie określone w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, co spowoduje, że mimo powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaną darowizną, nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku, bo zobowiązanie nie powstanie.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług przeniesienia prawa własności Lokalu wraz z udziałem w Nieruchomości Wspólnej na podstawie Umowy Przyrzeczonej oraz rezygnacji z tego zwolnienia w myśl art. 43 ust. 10 i 11 ustawy. Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego wynikającego z: Faktury Zaliczkowej oraz faktury VAT, dokumentującej dostawę Lokalu wraz z udziałem w Nieruchomości Wspólnej na podstawie
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości, dla której umowę przedwstępną sprzedaży zawarł spadkodawca.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Zainteresowanych za podatników podatku VAT w związku ze sprzedażą niezabudowanej nieruchomości; w zakresie określenia stawki podatku dla ww. transakcji oraz w zakresie sposobu udokumentowania tej dostawy.
w zakresie ustalenia jaką datę należy uznać za datę powstania przychodu u sprzedającego (datę wydania nabywcy nieruchomości przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, czy datę zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego)
W rozpatrywanej sprawie przeniesienie własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego na rzecz Wnioskodawczyni nastąpi w roku 2019, tj. po upływie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie nieruchomości, a tym samym, zwolnienie przedmiotowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie
Przedmiotowa sprzedaż stanowi dla Zainteresowanej źródło przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ponieważ została dokonana przed upływem pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe nieodpłatnego używania nieruchomości przed podpisaniem umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe nieodpłatnego używania nieruchomości przed podpisaniem umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe zawarcia nieodpłatnej cesji praw do nabycia nieruchomości nie przybierającej postaci żadnej z czynności wymienionej w art. 1 ustawy pcc.
Skutki podatkowego odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytego w spadku.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanego zadatku.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanego odszkodowania.
Czy wypłacone na podstawie wyroku Sądu odszkodowanie za niezawarcie umowy przyrzeczonej Panu X. może być zaliczone przez wspólnika do kosztów uzyskania przychodów (w stosunku do posiadanego przez niego udziału w tej spółce) na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. w dacie poniesienia tego wydatku?
uznanie czy doszło do dostawy towaru (linii produkcyjnej) w sytuacji gdy nie nastąpiło faktyczne wydanie przedmiotu przewłaszczenia
Czy zawarcie obecnie przyrzeczonej umowy najmu wpływa na przychody rozpoznane w latach 2008 i 2009 i będzie wymagało korekty?Czy obecnie po zawarciu umowy najmu kwota wekslowa rozliczana z czynszem będzie stanowiła dla Spółki przychód rozliczany na podstawie art. 12 ust. 3c updop?
Czy w związku ze sprzedażą w 2012 r. nieruchomości wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego, jeśli tak to w jakiej wysokości?