Podatnikowi, który prowadzi działalność obejmującą czynności opodatkowane i zwolnione z VAT, przysługuje zwrot podatku naliczonego wyłącznie przy zastosowaniu odpowiedniego współczynnika proporcji, nawet gdy brak możliwości oszacowania proporcji, z czym podatnik powinien się liczyć składając wniosek o zwrot w terminie 180 dni. Sama intencja przeznaczenia wydatków na czynności opodatkowane nie wystarcza
Prawo do otrzymania zwrotu kwoty podatku naliczonego w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia bezpośrednio na rachunek bankowy na podstawie art. 87 ust. 1 w związku z art. 87 ust. 5a ustawy.
Faktura korekta w związku ze sprzedażą sprzętu komputerowego dla Szkoły oraz termin, w jakim należy jej dokonać.
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do uzyskania zwrotu podatku VAT od opisanych rozliczeń z dystrybutorem albo klientem w terminie 25 dni.
Prawo do odliczenia i terminu zwrotu podatku naliczonego zawartego w cenie nabycia gąsek srebra, oraz termin zwrotu podatku.
podatnik zwrócił się z zapytaniem: czy konieczne jest wpłacanie kaucji gwarancyjnej w celu uzyskiwania zwrotu różnicy podatku w terminie krótszym niż 180 dni przez podatników zarejestrowanych dla celów podatku od towarów i usług w okresie dłuższum niż 12 miesięy wstecz od dnia rejestracji dla celów handlu wewnątrzwspólnotowego?
Kogo dotyczy obowiązek wpłaty kaucji w wysokości 250.000 PLN w celu możliwości uzyskania zwrotu różnicy podatku w terminie krótszym niż 180 dni?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy pomimo nie wpłacenia kaucji gwarancyjnej może otrzymać za maj 2004r. zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w podstawowym terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia. Podatnik podkreśla, iż 12 miesięczny termin prowadzenia działalności gospodarczej upłynie 31.05.2004r. i zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług będzie mógł otrzymać zwrot
W jakiej wysokości może Pani otrzymać zwrot podatku VAT w terminie 60 dni i jakie warunki muszą być spełnione, aby ten termin był zachowany.
Jeżeli w postanowieniu w sprawie przedłużenia terminu zwrotu VAT organ podatkowy nie wskazał dnia, do którego przedłuża ten termin, postanowienie to jest bezskuteczne, a więc podatnik powinien otrzymać zwrot w poprzednio ustalonym terminie - wyrok NSA z 24 kwietnia 2018 r. sygn. akt I FSK 1392/16.
Od 1 stycznia 2017 r. wprowadzono kilka zmian w zakresie przedłużania terminu zwrotu VAT, w przypadku gdy organ podatkowy potrzebuje więcej czasu na zweryfikowanie zasadności zwrotu niż ustawowe 60 dni (art. 87 ust.2 ustawy o VAT). Zwiększone zostały uprawnienia organów podatkowych, które w ramach postępowania weryfikacyjnego mogą obecnie dokonywać kontroli krzyżowej u kontrahentów podatnika. Prawo
w zakresie zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku importu towarów
Złożenie przez Wnioskodawcę korekty deklaracji VAT-7 związane jest z sześciesięciodniowym terminem zwrotu określonym w art. 87 ust. 2 ustawy. Zatem nie można zgodzić się ze stwierdzeniem Wnioskodawcy, że złożenie korekty deklaracji podatkowej spowoduje przerwanie terminu zwrotu z deklaracji pierwotnej. Złożenie korekty deklaracji powoduje utratę mocy prawnej deklaracji pierwotnej. W konsekwencji termin
1. Możliwość zaliczenia zwrotu podatku VAT lub jego części przysługującego Spółce Cywilnej, której Wnioskodawca jest wspólnikiem na poczet zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu:a). podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych i podatku akcyzowego prawidłowe;b). podatku od nieruchomości, opłaty paliwowej, składek na ubezpieczenie emerytalne, chorobowe oraz wypadkowe a także
Czy podatnik może dokonać potrącenia bieżących zobowiązań podatkowych z kwotą nadwyżki podatku pozostałą do zwrotu, co do której wydłużono termin zwrotu?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni
Prawo do zwrotu podatku w terminie 25 dni w przypadku braku dokonania zapłaty za faktury dotyczące importu usług i importu towarów
Czy zastosowanie znajdzie art. 87 ust. 2 ustawy o VAT przewidujący na zwrot termin 60 dni od dnia złożenia rozliczenia, zakładając, iż w rozliczeniu za ten okres rozliczeniowy Spółka wykaże czynności opodatkowane na terytorium kraju?
Czy Spółka, wnioskując o zwrot różnicy podatku VAT, będzie uprawniona, zgodnie z art. 87 ust. 6 pkt 1 ustawy o VAT, do trzymania zwrotu w terminie 25 dni od dnia złożenia rozliczenia, zakładając, iż w rozliczeniu za ten okres rozliczeniowy Spółka wykaże czynności opodatkowane na terytorium kraju?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz termin zwrotu z tytułu otrzymania faktury dokumentującej wniesienie do spółki wkładu niepieniężnego?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturze dokumentującej nabycie znaków towarowych, prawo do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku regulowania należności za fakturę poprzez potrącenie.