Tylko indywidualnie wydawane towary lub udzielane usługi przez pracodawcę pracownikom w naturze lub bezpłatnie mogą być przychodem opodatkowanym. Nie ma możliwości ustalenia przychodu i opodatkowania go w sytuacji, gdy bezpłatne towary lub usługi od pracodawcy są jedynie postawione do dyspozycji pracowników, którzy mogą z nich skorzystać lub nie (na podstawie wyroku NSA z 20 lutego 2013 r., I FSK 1256
Pracownica naszej spółki przebywa na zasiłku chorobowym. Zasiłek z tego tytułu będzie jej wypłacał ZUS. Pracownica jest uprawniona do otrzymywania świadczeń w naturze, które są opodatkowane. W tej sytuacji nie będziemy mogli potrącić z jej wynagrodzenia zaliczki na podatek. Czy możemy opłacić podatek z własnych środków, a potem dochodzić jego zwrotu od pracownika?
Czy przychody otrzymywane przez pracowników od podmiotu trzeciego w ramach programów akcyjnych stanowią dla tych pracowników przychody z kapitałów pieniężnych i czy w związku z tym ciążą na spółce . W związku z tym zdaniem Spółki nie ciążą na niej obowiązki płatnika
Czy korzystanie przez byłego pracownika z należących do pracodawcy: samochodu, telefonu komórkowego, komputera skutkuje powstaniem przychodu ze stosunku pracy (art. 12 ust.1), czy też z innych źródeł (art. 20 ust.1)?
Czy w przypadku preferencyjnego nabycia przez pracowników i byłych pracowników Lasów Państwowych, zakładowych budynków i lokali mieszkalnych, których nie byli najemcami, przychód podlegający opodatkowaniu stanowi różnica pomiędzy ceną rynkową tych lokali określoną przez rzeczoznawcę a kwotą faktycznie zapłaconą ?
Czy wydatek poniesiony na zorganizowanie wycieczki dla pracowników (dojazd, nocleg, koszty wyżywienia), z okazji 20 lecia istnienia firmy, stanowi koszt uzyskania przychodu?
Jakie skutki prawne rodzi przekazanie w drodze umowy darowizny przez Kółko Rolnicze własności nieruchomości zabudowanej na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej?