Opodatkowanie sprzedaży lokali niemieszkalnych w trybie licytacji komorniczej w sytuacji, gdy Dłużnik po zajęciu egzekucyjnym sprzedał przedmiotowe nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w nieruchomości w drodze licytacji publicznej w toku postępowania egzekucyjnego w administracji prowadzonego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Uznanie dłużnika za podatnika VAT, zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości zabudowanej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona.
Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 u.p.t.u. z tytułu sprzedaży lokalu, jego sprzedaż będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy Spółka jest płatnikiem podatku u źródła obowiązanym do jego pobrania w związku z nabyciem Patentu, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 w związku z art. 26 ust. 7 UPDOP?
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży lokalu w trybie egzekucji komorniczej, możliwość uzyskiwania informacji od Nowego Właściciela.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania i odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości, stanowiącej działki nr (...) i (…) w postępowaniu egzekucyjnym.
Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w trybie licytacji komorniczej nieruchomości (lokalu niemieszkalnego wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz prawie własności działki gruntu).
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT dostawy w ramach egzekucji komorniczej udziału w prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę nr 1 oraz przysługującego w tym samym udziale prawa własności budynku mieszkalnego.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze zbyciem udziałów nabytych w drodze spadku.
Uznanie sprzedaży budynku produkcyjnego w postępowaniu egzekucyjnym za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Nabył Pan nieruchomość swojej dłużniczki w drodze orzeczenia Sądu o przysądzeniu własności, stosownie do art. 999 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Wystąpił Pan do Sądu o przejęcie opisanej nieruchomości w związku z dwoma bezskutecznymi licytacjami. W rezultacie prawomocne postanowienie o przysądzeniu tego prawa wywołało takie same skutki jak umowa sprzedaży. Zatem w związku z tą czynnością powinien
Nieprawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym opisane w stanie faktycznym wydatki (zapłacona kwota (…) zł oraz koszty postępowania komorniczego) powinny zwiększać cenę nabycia przedmiotowej nieruchomości i w rezultacie wartość początkową nieruchomości (wykazywanej w księgach rachunkowych jako "towar" do czasu rozpoczęcia inwestycji). Wydatki te, jako koszty poniesione za inny podmiot, nie
Opodatkowanie dostawy lokalu niemieszkalnego dokonywanej w drodze postępowania egzekucyjnego.
Gdy Bank posiada kilka wierzytelności wobec jednego dłużnika i tylko w stosunku do jednej wierzytelności postanowienie, z którego treści jednoznacznie wynika, że dłużnik nie ma majątku, nie może zakwalifikować pozostałych wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów.