Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy określenia czy w przedstawionych we wniosku okolicznościach wynagrodzenie otrzymywane przez małżonków z tytułu odpłatnego najmu nieruchomości wpływa na status Wnioskodawczyni jako podatnika zwolnionego z opodatkowania podatkiem VAT.
Zwolnienie od podatku VAT usługi najmu lokali mieszkalnych w ramach programu mieszkań treningowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy, a tym samym niewliczanie wartości tych usług do limitu zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 ustawy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
Ustalenie źródła przychodu z tytułu zawieranych umów, których przedmiotem jest udostępnianie lokali.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania mieszkań/domów Pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami wynajmu ww. lokali mieszkalnych.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z najmu lokali mieszkaniowych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy z tytułu najmu prywatnego lokalu mieszkalnego oraz uwzględnienia do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wartości sprzedaży usług najmu lokalu mieszkalnego i możliwości ponownego korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących przyszłej inwestycji w obcy środek trwały, tj. modernizacji lokalu w celu zapewnienia mieszkań pracownikom, za które nie będą ponosili kosztów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie usług najmu krótkoterminowego na cele prywatne.
Zwolniene z podatku usługi najmu lokalu mieszkalnego oraz obowiązek wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych usług najmu prywatnego.
Czy spółka prawidłowo traktuje całą fakturę VAT jako usługę kompleksową i dla wszystkich pozycji łącznie z wodą i ściekami stosuje jednakową stawkę VAT zwolnioną?
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy o podziale lokalu do korzystania, w ramach której wyłącznie uprawnionym do korzystania z lokalu, w tym do pobierania w całości przychodów z najmu, przez okres 5 lat ma być Wnioskodawca.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach przez rezydenta podatkowego ZEA.
Określenie proporcji obrotu podlegającego wliczeniu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, uzyskanego z tytułu najmu prywatnego na cele mieszkaniowe mieszkań, stanowiących majątek wspólny małżonków.
Przychodem z najmu mieszkań będzie wyłącznie kwota czynszu najmu, bez uwzględniania pozostałych opłat i kosztów mediów.
Dochody Fundacji z prowadzonej działalności w zakresie najmu krótkoterminowego i długoterminowego będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatku na najem mieszkania.