Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych przez Dostawców, pomimo że kwota tego podatku jest obliczona błędnie, tj. przy zastosowaniu nieprawidłowej stawki VAT lub nieprawidłowego kursu walutowego.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Dotyczy ustalenia, czy osiągane przez Wnioskodawcę przychody będące efektem wymiany walut w okolicznościach przedstawionych w opisie stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka może koszty poniesione w walucie obcej przeliczyć na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wydania wyciągu bankowego?
Kwestia wykazania w ewidencji podatku VAT według wartości wskazanej na fakturach zaliczkowych w związku ze sprzedażą dwóch autobusów turystycznych.
Ustalenie różnic kursowych w związku z otrzymanymi bądź udzielonymi pożyczkami, w tym uregulowanymi w drodze przekazu.
Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Możliwość zastosowania do przeliczenia płatności na złotówki w celu określenia podstawy opodatkowania podatkiem u źródła zasady dla celów bilansowych.
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych przez Dostawców, pomimo że kwota tego podatku jest obliczona błędnie, tj. przy zastosowaniu nieprawidłowej stawki VAT lub nieprawidłowego kursu walutowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki, przeliczanie kwot otrzymanych od klientów w walutach obcych oraz zasadność wystawienia faktury korygującej „do zera” kwotę wynikającą z Faktury Zaliczkowej Przedwczesnej w sytuacji braku otrzymania zaliczki od klientów.
Czy faktycznie zrealizowany wynik (dochód/strata) na transakcjach hedgingowych, stanowiących zabezpieczenie wahań kursów walutowych, Wnioskodawca jest zobowiązany rozliczyć w całości w ramach działalności pozastrefowej tj. niepodlegającej zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 oraz 34a Ustawy o CIT?
W zakresie uznania pożyczki, za pożyczkę waloryzowaną oraz zastosowania odpowiedniego kursu walut w celu ustalenia wysokości przychodów lub kosztów podatkowych.
Uznanie transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT oraz braku uwzględniania ich obrotu przy ustalaniu proporcji sprzedaży.
Podatkowe różnice kursowe w agencji celnej, świadczącej usługi celne oraz zgłoszenia celne w imieniu klienta.
Uznanie transakcji wymiany walut za świadczenie usług zwolnionych oraz w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia ww. usług; nieuznanie transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy oraz możliwości nieuwzględniania tych transakcji przy kalkulacji tzw. proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Po jakim kursie powinna opisaną we wniosku transakcję wycenić i wykazać w księgach (zarówno dla SEK jak i dla EUR), aby późniejsze transakcje będące następstwem tego ujęcia i wyceny (Spółka ma tu głównie na myśli comiesięczną wycenę własnych środków pieniężnych metodą FIFO dla tak ujętej waluty EUR) nie były wątpliwe podatkowo w zakresie możliwości zaliczenia do przychodów bądź kosztów podatkowych
Ustalenie, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Zastosowanie kursu waluty obcej do przeliczenia kwoty podatku VAT z EUR/USD na PLN przy wystawieniu faktury oraz faktury korygującej za przyznany rabat.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Kwestia powstania podatkowych różnic kursowych w okolicznościach opisanych we wniosku
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca powinien dokonać korekty cen transferowych w PLN, o której mowa w art. 11e Ustawy o CIT w przypadku, gdy na skutek wahania kursu walutowego ustalone przez podmioty powiązane warunki przestaną odpowiadać rynkowym.
W przypadku zamiany jednej waluty obcej na inną walutę obcą nie powstają różnice kursowe od własnych środków na dzień zamiany walut, ponieważ w związku z zamianą jednej waluty na inną nie dochodzi do faktycznego wypływy środków w walucie obcej (wyzbycia się ich), a ma miejsce jedynie zamiana jednej waluty na inną.