Obowiązek zapłaty akcyzy na terytorium Polski w przypadku kradzieży wyrobów tytoniowych na terytorium kraju oraz na terytorium innego państwa członkowskiego UE innego niż Polska.
Prawo do zwrotu akcyzy w przypadku dostawy wewnątrzwspólnotowej paliwa BIODIESEL
1. Czy w związku z faktem, że towar będący przedmiotem dostawy (napoje alkoholowe) pochodzi od różnych producentów Wnioskodawca powinien wystąpić o zwrot akcyzy do różnych Urzędów Celnych właściwych ze względu na miejsce zapłaty akcyzy wystawiając jednocześnie odrębną fakturę WDT dla towarów zakupionych od każdego producenta, tak aby asortymetowo i ilościowo odpowiadała ona fakturze zakupu na której
dokumentem potwierdzającym zapłatę akcyzy na terytorium kraju (art. 82 ust. 1 ustawy), będzie faktura VAT z ceną uwzględniającą podatek akcyzowy, z której należność jest uregulowana przez Wnioskodawcę.
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca uznany będzie za wewnątrzwspólnotowego nabywcę wyrobu akcyzowego?
Opodatkowanie akcyzą produkcji nalewek wyprodukowanych z alkoholu etylowego od którego akcyza została zapłacona oraz obowiązek produkcji nalewek w składzie podatkowym
brak obowiązku oznaczenia legalizacyjnymi znakami akcyzy alkoholu znajdującego się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, używanego do świadczenia usług gastronomicznych
Czy należny jest Wnioskodawcy zwrot podatku akcyzowego od dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów akcyzowych (oleje smarowe), zgodny z art. 82 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009r. nr 3, poz. 11)?
1. Czy na takiej butelce służącej podaniu wina do konsumpcji poza miejscem sprzedaży należy nakleić znak akcyzy? 2. Czy do wniosku o wydanie banderol legalizacyjnych należy sporządzić spis z natury?
podstawa opodatkowania z tytułu świadczonej usługi winna obejmować kwotę podatku akcyzowego zwracaną przez kontrahenta
Prawo do zwrotu akcyzy w przypadku dostawy wewnątrzwspólnotowej paliwa BIODIESEL
Czy Wnioskodawca będzie podatnikiem podatku akcyzowego, a w związku z tym czy będzie zobowiązany do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego właściwemu dla niego Naczelnikowi Urzędu Celnego przed dniem wykonania pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem akcyzowym, tj. przed dniem 1 stycznia 2012 r.?
1. Czy, na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy o podatku akcyzowym w brzmieniu sprzed i po 1 września 2010 r., Wnioskodawca jest uprawniony do obniżania kwot akcyzy należnych od papierosów wyprodukowanych w składzie podatkowym o akcyzę zapłaconą od importowanych aromatów, zużywanych do produkcji papierosów? 2. W jakim momencie Spółka nabywa uprawnienie do obniżenia akcyzy należnej od papierosów o akcyzę
Czy wobec tego, że Wnioskodawca nie jest podmiotem, który dokonuje zapłaty podatku akcyzowego na terenie kraju, jak również nie nabywa bezpośrednio od takiego podmiotu tych wyrobów - jest uprawniony do żądania zwrotu akcyzy zapłaconej na terenie kraju?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego i wyegzekwowanie tego podatku od urzędu celnego (oczywiście po uprzednim złożeniu stosownych dokumentów), biorąc pod uwagę iż Wnioskodawca nie jest podmiotem który dokonuje zapłaty podatku akcyzowego na terenie kraju, jak również nie nabywa tych wyrobów bezpośrednio od takiego podmiotu?
Opodatkowanie węglowodorów gazowych przeznaczonych na cele inne niż opałowe lub napędowe.
1. Co należy rozumieć przez akcyzę zapłaconą przy nabyciu towarów akcyzowych niezharrnonizowanych (samochodów osobowych), o której mowa w art. 79 ustawy o podatku akcyzowym z dnia 23 stycznia 2004 r.?2. Kiedy Spółka ma prawo do obniżenia kwoty akcyzy o kwotę akcyzy zapłaconą przy nabyciu wyrobów akcyzowych niezharmonizowanych (samochodów osobowych), związaną ze sprzedażą opodatkowaną?