Brak obowiązku uiszczenia opłaty od środków spożywczych w związku ze sprzedażą w 2021 r. na rzecz odbiorców hurtowych i detalicznych napojów znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Brak obowiązku uiszczania opłaty od środków spożywczych: - od napojów nabytych od innego podmiotu w przypadku ich dalszej odsprzedaży, - od napojów znajdujących się na stanach magazynowych na koniec 2020 r. w przypadku ich sprzedaży po 2020 r. w formie detalicznej, - od napojów znajdujących się na stanach magazynowych na koniec 2020 r. w przypadku ich sprzedaży po 2020 r. na rzecz podmiotów prowadzących
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku: • ze sprzedażą napojów nabywanych i sprzedawanych od 1 stycznia 2021 r., • ze sprzedażą w 2021 r. napojów, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku: • ze sprzedażą napojów nabywanych i sprzedawanych od 1 stycznia 2021 r., • ze sprzedażą w 2021 r. napojów, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku ze sprzedażą w 2021 r. napojów, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Opłata od środków spożywczych od napojów nabytych przed 1 stycznia 2021 r. (stan magazynowy na dzień 31 grudnia 2020 r.) od podmiotów krajowych, a następnie sprzedanych w 2021 r., na rzecz podmiotów prowadzących jednocześnie sprzedaż detaliczna i hurtową napojów.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów straty w wysokości stanowiącej nieumorzoną wartość (wartość niezaliczoną uprzednio do kosztów uzyskania przychodów) nieużywanych Aktywów, które zostały spowodowane ich faktyczną likwidacją w przypadku, gdy przedmiotowe Aktywa utraciły swoją przydatność oraz wartość użytkową i nie rokują możliwości ich dalszego wykorzystania do produkcji lub sprzedaży.
Wielu przedsiębiorców w prowadzonej przez siebie działalności wykorzystuje paliwo. Zdarza się, że na koniec roku pozostaje jego zapas. W związku z tym powstaje wątpliwość, czy należy go ujmować w remanencie sporządzanym na koniec roku.
Koszty wykorzystania Zapasów w wysokości wartości kapitałowej części opłat leasingowych przypadających na wykorzystane Zapasy stanowić będą koszty bezpośrednio związane z przychodami potrącone momencie osiągnięcia odpowiadającym im przychodów
Koszty poniesione w związku z wykorzystaniem Zapasów na podstawie Umowy leasingowej będą stanowić koszt uzyskania przychodów w wysokości wartości kapitałowej części opłat leasingowych przypadających na wykorzystane Zapasy
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego wartość zapasów
W związku z powyższym stanem faktycznym w ocenie Wnioskodawcy pojawia się zagadnienie prawnopodatkowe odnośnie określenia, w którym momencie, dla celów podatkowych, wydatki na zakup części zamiennych i składników mienia zużywanych w ramach remontu rocznego powinny być uwzględniane w kosztach uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia maszyn, urządzeń i zapasów zapasów magazynowych łącznie ze sprzedażą działki rolnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty spowodowanej faktyczną likwidacją niepełnowartościowych zapasów materiałów (w tym opakowań i etykiet) oraz surowców do produkcji wyrobów gotowych (kosmetyków) w przypadku, gdy zapasy surowców i materiałów utraciły wartość użytkową i nie nadają się do wykorzystania w produkcji ani sprzedaży.
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów wyrobów gotowych (towarów), tj.: urządzeń starej generacji, urządzeń w stosunku do których upłynęła homologacja, zużytych urządzeń technologicznych, które utraciły wartość użytkową i nie rokują możliwości ich sprzedaży, Spółka może zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 w zakresie stanu faktycznego)
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów wyrobów gotowych (towarów), tj.: urządzeń starej generacji, urządzeń w stosunku do których upłynęła homologacja, zużytych urządzeń technologicznych, które utraciły wartość użytkową i nie rokują możliwości ich sprzedaży, Spółka będzie mogła zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów magazynowych (surowców, materiałów, części zamiennych, półproduktów, podzespołów itp.), które straciły swą przydatność i nie rokują możliwości ich wykorzystania do produkcji urządzeń (świadczenia usług), czy do serwisowania, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 w zakresie stanu faktycznego)
Czy straty powstałe w procesie produkcyjnym, a dotyczące faktycznie zlikwidowanych tzw. braków nienaprawialnych oraz nieużytecznych odpadów Spółka może zaliczyć do koszty uzyskania przychodów?
Czy koszt faktycznie zlikwidowanych zapasów magazynowych (surowców, materiałów, części zamiennych, półproduktów, podzespołów itp.), które straciły swą przydatność i nie rokują możliwości ich wykorzystania do produkcji urządzeń (świadczenia usług), czy do serwisowania, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Czy straty powstałe w procesie produkcyjnym, a dotyczące faktycznie zlikwidowanych tzw. braków nienaprawialnych oraz nieużytecznych odpadów Spółka będzie mogła zaliczyć do koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3 w zakresie zdarzenia przyszłego)
Korekta podatku naliczonego od zapasów towarów handlowych w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego) do spółki cywilnej
brak opodatkowania czynności polegających na zniszczeniu materiałów służących do produkcji papierosów , jak i gotowych papierosów z uwagi na utratę ich przydatności lub wartości rynkowej oraz dokumentowanie tego faktu poprzez wystawienie noty księgowej
Czy strata jaką poniosła Spółka w środkach obrotowych (towarze handlowym) z uwagi na konieczność zniszczenia towaru, który nie może pozostać w obrocie gospodarczym z przyczyn niezależnych i niezawinionych przez Spółkę lecz spowodowanych zdarzeniami losowymi oraz poniesione przez Spółkę wydatki związane z likwidacją i utylizacją towarów handlowych stanowią w całości koszty uzyskania przychodów w prowadzonej
Czy przychód powstały w wyniku aktualizacji wartości zapasów będzie stanowił przychód do opodatkowania?