Zwolnienie od podatku VAT świadczonych kursów z języków obcych, matematyki oraz innych przedmiotów.
Zastosowanie dla usług szkoleniowych zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT dla prowadzonych w formie lekcji wideo cyfrowych kursów językowych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy świadczonych przez Państwa usług związanych z nauką języków obcych.
Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w związku ze świadczeniem usług.
Pana usługi polegające na sprzedaży „skinów” wykorzystywanych w grze (...) będą stanowić usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia od podatku w sytuacji, gdy miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania będzie terytorium Polski.
Uznanie kursów językowych on-line za usługi elektroniczne, miejsce świadczenia, zastosowanie zwolnienia z podatku VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy dla sprzedaży kursów językowych na rzecz klientów.
Dotyczy braku prawa do odliczenia naliczonego podatku od towarów i usług wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione przy realizacji projektu.
Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w oparciu o prewspółczynnik według metody rekomendowanej urzędom i współczynnik od wydatków inwestycyjnych na projekt.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania usług świadczonych przez Spółkę za usługi elektroniczne, określenia miejsca ich świadczenia oraz uznania kart przedpłaconych, które dotyczą ww. usług za bony jednego lub różnego przeznaczenia.
Obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu towarów i usług dokonanych w ramach realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia w związku z realizacją projektu (budowa internetowych rozwiązań e-administracji).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ogólnych związanych z całością projektu.
brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków ponoszonych w ramach projektu e-Urząd portal informacyjno-płatniczy
Prawo do odzyskania podatku naliczonego od towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. E-usługi dla ().
brak prawa do obniżenia o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Miasto nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z projektem pn. .
Szkoła nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wdrożeniem systemu elektronicznego obiegu dokumentów
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub prawo do zwrotu podatku VAT związanego z realizacją projektu p.n.: .