Możliwość dokonania przez Wierzyciela korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonej kwoty podatku wynikającej z nieuregulowanych faktur dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług na terytorium kraju, dla których 90 dni od dnia upływu terminu ich płatności określonego w umowie lub na fakturze upłynęło w miesiącu, w którego ostatnim dniu Państwa Spółka pozostawała w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego. Ustalenie, czy wskutek
Orzeczenie zatwierdzające układ nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie wywoła skutków prawnych tożsamych do czynności określonych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z realizacją postanowień układu, w tym przejęciem składników majątku Dłużnika, nie będzie ciążył na Państwu obowiązek podatkowy w podatku od czynności
Konsekwencje podatkowe zastosowania przepisów dot. „ulgi na złe długi” w sytuacji, gdy wobec spółki komandytowej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne zakończone układem
Skutki podatkowe otrzymania częściowego zwrotu ulokowanego kapitału.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej umorzonych wierzytelności.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 2012 r., na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pozostałej kwoty należności od Spółki, to jest kwoty 42.939,84 Euro, jako należności umorzonej?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 2012 r., na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pozostałej kwoty należności od Spółki, to jest kwoty 53.756,14 Euro, jako należności umorzonej?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności.
Zawarcie pomiędzy stronami umowy odnowienia nie jest okolicznością powodująca obniżenie podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, a co się z tym wiąże nie powoduje obowiązku wystawienia faktury korygującej.
W jakiej wysokości należy zaliczyć do przychodów podatkowych przedawnione wierzytelności: w wysokości uwzględniającej redukcję wynikającą z układu, tj. w wysokości 60% należności głównej, czy w wysokości 100% należności głównej (przed redukcją wynikającą z treści zatwierdzonego układu)?
Czy umniejszenie wierzytelności, wciągniętej na listę wierzytelności ustaloną w postępowaniu upadłościowym, toczącym się wobec B.S. S.A., dokonane na skutek złożenia sędziemu komisarzowi przez wierzyciela oświadczenia o cofnięciu części wierzytelności i zrzeczeniu się możliwości dochodzenia roszczeń w zakresie przekraczającym pozostałą po powyższym cofnięciu kwotę, stanowi dla B.S. S.A. przychód w
Czy można uznać za koszt uzyskania przychodów, zredukowaną wierzytelność na podstawie zawartego układu z dłużnikiem, która to wierzytelność została uprzednio zarachowana w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako przychód należny?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwotę wierzytelności, która została umorzona na podstawie zawartego przed sądem układu z dłużnikiem?
Proszę o wyjaśnienie zasad i możliwości odpisania w koszty nieściągalnych wierzytelności, które uprzednio zostały zarachowane jako przychody należne, i których nieściągalność została uprawdopodobniona. Nieściągalność wierzytelności udokumentowana jest układem zawartym z dłużnikiem w toku postępowania układowego prowadzonego przez Sąd.
Rada Wierzycieli zezwoliła Syndykowi na zawarcie umów przenoszących własność lokalu mieszkalnego pod warunkiem uiszczenia przez tychże wierzycieli całości ceny, wynikającej z umowy przyrzeczenia kupna-sprzedaży lub umowy przedwstępnej nabycia lokalu mieszkalnego oraz nie posiadanie w stosunku do masy upadłości jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Jednocześnie w myśl uchwały wierzyciele zobowiązani
Czy wartość umorzonych przez sąd zobowiązań w postępowaniu układowym stanowi przychód lub czy o kwotę ich umorzenia należy pomniejszyć koszty uzyskania przychodu.