Problem ujęcia kosztów transportu towarów na dokumentach sprzedaży (faktura VAT) w odrębnej pozycji oraz wliczania tych kosztów transportu do podstawy opodatkowania i stosowania stawki podatku właściwej dla realizowanej sprzedaży towarów.
Uznanie dostawy towarów dokonywanej przez Producenta na rzecz Dystrybutora za dostawę o charakterze ruchomym w ramach transakcji łańcuchowej, która w konsekwencji stanowi dla Producenta eksport pośredni, do którego ma zastosowanie stawka 0% oraz uznanie dostawy realizowanej przez Dystrybutora na rzecz Nabywcy jako niepodlegającej opodatkowaniu w Polsce, a w konsekwencji brak obowiązku Dystrybutora
Uznanie świadczonych usług za usługi transportu sanitarnego oraz zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy dla świadczonych usług.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Czy Koszty Transportu należy ujmować jako koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia
Uznanie opisanej dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i możliwość zastosowania wobec niej stawki 0%.
Wykazywanie na fakturze pozycji „transport” w związku ze sprzedażą przez Spółkę wyrobów/towarów, wskazanie, iż pozycja „transport” nie podlega opodatkowaniu na terytorium kraju, wskazanie, iż pozycja „transport” podlega opodatkowaniu na terytorium kraju stawką 0%.
Do świadczonych przez Państwa usług transportowych można zastosować stawkę podatku w wysokości 0%.
Rozpoznanie przez Spółkę eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0%.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty częściowego pokrycia wydatków nabywcy na utylizację towarów, transport i obsługę, zgodnie z zawartym porozumieniem, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2021 poz. 1800 ze zm., winno być: t.j
Uznanie sprzedaży dokonywanej przez Wnioskodawcę za eksport pośredni opodatkowany 0% stawką podatku.
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
Fakturowanie kosztów dostawy towarów i wliczenie ich do podstawy opodatkowania.
Stawki ryczałtu w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych – usługi towarowych agencji transportowych PKWiU H.52.29.20.0.
Dotyczy sposobu opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów
Wskazanie, czy sprzedaż domów mobilnych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej mających miejsce zamieszkania na terenie Niemiec, stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów na odległość.
Zgłoszenie eksportu towarów nie tylko w polskim urzędzie celnym, ale również w każdym innym na terytorium Unii Europejskiej, uprawnia do zastosowania 0% stawki VAT - uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25 czerwca 2012 r. (sygn. akt I FPS 3/12).
Minister Finansów przygotował omówienie zmian wprowadzonych w przepisach VAT od 1 lipca 2011 r. Podstawową zmianą merytoryczną jest rozszerzenie katalogu towarów opodatkowanych u nabywcy na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia. Od 1 kwietnia 2011 r. obowiązek stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia wprowadzono w dostawach krajowych "złomu". Ze względu na brak definicji złomu powstały wątpliwości
Z końcem kwietnia zakończył się okres ochronny dla przedsiębiorców, którzy naruszają obowiązki nałożone ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa ta wprowadziła tzw. pakiet przewozowy. Jego stosowanie ma na celu wyeliminowanie nielegalnego handlu m.in. paliwami płynnymi, alkoholem lub suszem tytoniowym.
Jesteśmy firmą transportową. Od niemieckiego kontrahenta otrzymaliśmy fakturę obciążającą nas wartością nieoddanych palet. Nie zgadzamy się jednak z tą fakturą, ponieważ palety te zostały zdane. Wysłaliśmy w związku z tym pismo o odmowie przyjęcia tej faktury. Czy w takim przypadku muszę zaksięgować tę fakturę i wykazać jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, a dopiero ewentualnie później - jak sprawa
9 grudnia 2010 r. Minister Finansów opracował projekt nowego rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Nowe rozporządzenie ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. Do dnia oddania do druku bieżącego numeru Mk rozporządzenie nie ukazało się jednak w Dzienniku Ustaw. Nowe regulacje wprowadzane nowym rozporządzeniem omawiamy więc na podstawie projektu