Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązki płatnika odnośnie wypłaty zaliczek na poczet zysku komplementariusza.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu obniżenia udziału kapitałowego w spółce komandytowo-akcyjnej, powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Ustalenie czy wypłata zaliczki na poczet zysku rocznego skutkuje obowiązkiem poboru zryczałtowanego podatku dochodowego.
Dochody z tytułu uczestnictwa fundacji rodzinnej w luksemburskich alternatywnych funduszach inwestycyjnych, o których mowa we wniosku, będących odpowiednikiem funduszy określonych w polskich przepisach prawnych, mogą korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy CIT. W tym przypadku uzyskiwane dochody mieszczą się w zakresie dozwolonej działalności fundacji rodzinnej określonej
Obowiązek płatnika w związku z wypłatami komplementariuszom będącym osobami fizycznymi zaliczek na poczet zysku.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami środków pochodzących z „zysku z lat ubiegłych”, w zakresie powstałym z zysków osiągniętych w czasie funkcjonowania spółki w formie spółki jawnej i spółki s.k.a. (przed przekształceniem).
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
W zakresie skutków wypłaty zysków wypracowanych przez spółkę jawną po jej przekształceniu w spółkę komandytowo-akcyjną.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami komplementariuszom będącym osobami fizycznymi zaliczek na poczet zysku.
W zakresie ustalenia, czy fakt pozostawienia w Spółce przekształconej (spółce komandytowo-akcyjnej) niewypłaconego zysku Spółki przekształcanej (spółki jawnej) jako zobowiązania długoterminowego względem jej Wspólników spowoduje powstanie przychodu u Spółki przekształconej (spółki komandytowo-akcyjnej) z tytułu nieodpłatnego świadczenia, tj. w zakresie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym
Skutki podatkowe objęcia przez wspólnika nowych akcji w spółce komandytowo-akcyjnej i podwyższenia kapitału zarówno zakładowego jak i zapasowego o wartość ww. akcji, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego (wpłaty w ratach).
W zakresie ustalenia, czy: 1) spółka przekształcona będzie podatnikiem rozpoczynającym prowadzenie działalności; 2) spółka przekształcona jako podatnik rozpoczynający prowadzenie działalności nie będzie miała obowiązku zatrudniania pracowników lub osób wymienionych w art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. b Ustawy CIT w pierwszym roku prowadzenia działalności, tj. w roku rozpoczynającym się od dnia przekształcenia
Dotyczy skutków podatkowych aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowo-akcyjnej.
Przedmiot Aportu, tj. zespół składników majątku składających się na wynajem i handel nieruchomościami stanowił w chwili zbycia zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym wniesienie go Aportem do spółki komandytowo-akcyjnej, stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy, nie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Kwalifikacja do właściwego źródła przychodów wynagrodzenia za powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.
Jeżeli warunki usług realizowanych przez Komplementariusza na rzecz Państwa w ramach powtarzających się świadczeń niepieniężnych będą miały charakter rynkowy i usługi te będą niezbędne, jako usługi o charakterze wsparcia do realizacji działalności Spółki to należy stwierdzić, że wynagrodzenie wypłacane Komplementariuszowi z tytułu ww. powtarzających się świadczeń niepieniężnych nie będzie stanowiło