odzież robocza
Interpretacja
07.01.2025 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej

Interpretacja
28.10.2024 Podatki

Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.

Interpretacja
01.03.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).

Interpretacja
10.01.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.

Interpretacja
24.08.2023 Podatki

Obowiązki płatnika w zakresie wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej w myśl art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy PIT.

Interpretacja
04.07.2023 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do przychodu uzyskanego w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu za używanie własnej odzieży jako odzieży roboczej oraz ekwiwalent za pranie odzieży roboczej.

Interpretacja
23.06.2023 Podatki

Zwolnienie z opodatkowania wypłacanych pracownikom ekwiwalentów pieniężnych za pranie odzieży roboczej.

Interpretacja
06.03.2023 Podatki

Zastosowanie zwolnień przedmiotowych do świadczeń w postaci ekwiwalentu za mundur pilota i ekwiwalentu za pranie.

Interpretacja
29.11.2022 Podatki

Wypłacane pracownikom, ekwiwalenty za pranie i używanie odzieży roboczej stanowić będą dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.

Interpretacja
10.11.2022 Podatki

Obniżenie kwoty podatku należnego o podatek naliczony w oparciu o prewspółczynnik przy zakupie odzieży specjalistycznej.

Interpretacja
16.09.2022 Podatki

Wypłacane pracownikom, ekwiwalenty za pranie i używanie odzieży roboczej stanowić będą dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.

Interpretacja
19.10.2021 Podatki

czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu ponoszone wydatki na diety i inne należności za czas podróży, posiłki regeneracyjne, zakwaterowanie, transport z miejsca zakwaterowania do miejsca prowadzenia prac budowlanych, odzież niezbędną do wykonywania pracy.

Porada
29.06.2018 Podatki

W regulaminie pracy określiliśmy zasady noszenia w pracy strojów przez pracowników. Zgodnie z jedną z zasad, pracownicy powinni na własny koszt nabyć marynarki, spodnie, spódnice i białe koszule odpowiadające stylowi opisanemu w regulaminie. Pracownicy nie mają obowiązku nosić ubioru w barwach firmy, ale regulamin zawiera katalog zestawów kolorów akceptowanych przez pracodawcę (np. biała koszula i

Artykuł

Choć zasadniczo to na pracodawcy spoczywa obowiązek zapewnienia pracownikowi odzieży roboczej czy narzędzi niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracownik, w związku ze świadczoną pracą, wykorzystywał własną odzież czy własne narzędzia, a pracodawca wypłacał mu z tego tytułu ekwiwalent. Stosowny ekwiwalent pracodawca musi wypłacić także wówczas, gdy

Porada
17.02.2015 Podatki Kadry i płace

Pracodawca chce wprowadzić dla pracowników biurowych obowiązek noszenia w pracy strojów według określonych wytycznych, w szczególności w zakresie rodzaju, stylu, kolorystyki, długości itp. W stosunku do tej grupy pracowników pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia odzieży roboczej. Czy i w jakiej formie pracodawca może nałożyć na pracowników taki obowiązek? Jakimi środkami dyscyplinującymi w tym zakresie

Porada

Jesteśmy firmą produkcyjną. W naszym zakładzie na podstawie regulaminu wynagradzania pracownicy mają prawo do ekwiwalentu pieniężnego za używanie własnej odzieży roboczej, niezbędnej z uwagi na warunki wykonywania pracy. Zwrotu poniesionych wydatków dokonujemy na podstawie udokumentowanych przez pracowników kosztów zakupu ubrań roboczych. Pranie odzieży roboczej zapewniamy w zakładowej pralni. Czy

Porada
13.07.2005 Podatki Kadry i płace

Wypłacamy niektórym pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży roboczej, niektórym zaś przekazujemy nieodpłatnie proszek do prania. Czy ekwiwalent jest opodatkowany? Czy zakup proszku do prania dla pracowników podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu?

Artykuł
13.08.2004 Podatki

Podatnik zadał pytanie, czy wartość zakupionej przez spółkę odzieży dla pracowników należy doliczyć do przychodu pracowników w sytuacji, gdy odzież ta jest własnością pracodawcy, zaopatrzona jest w znaki charakterystyczne dla firmy (logo), może być używana wyłącznie w pracy, a używanie jej w ściśle określonych sytuacjach należy do obowiązków pracowników. Izba skarbowa w odpowiedzi podała warunki, kiedy