Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.
Możliwość nakładania nowej, kolejnej banderoli bezpośrednio na banderolę pierwotnie nałożoną
Obowiązki podatkowe związane z wytwarzaniem suplementu diety, klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 30% do 40%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy
Obowiązki podatkowe związane z wytwarzaniem suplementu diety klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 30% do 40%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy
Możliwość stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy do wyprodukowanego i oznaczonego znakami akcyzy cydru, przemieszczanego do składu podatkowego właściciela wyrobów oraz uprawnienie do wystąpienia o wydanie znaków akcyzy i oznaczenie wyrobów tymi znakami
Obowiązek oznaczania znakami akcyzy suplementu diety o kodzie CN 2106 90 20 00.
Podatek akcyzowy w zakresie uznania nabywanej masy aromatyzowanej za wyrób akcyzowy i obowiązku oznaczania jej znakami akcyzy.
Obowiązek oznaczania znakami akcyzy suplementu diety o kodzie CN 2106 90.
Olej opałowy o kodzie CN 2707 99 91 nie podlega obowiązkowi znakowania i barwienia. Zawartość siarki w przedmiotowym oleju wynosi 0,7% (mim), zatem nie spełnia on definicji ciężkiego oleju opałowego wynikającej z art. 62 ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym.
Czy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego opisanego wyrobu będzie ciążył na Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym, czy powstanie on dopiero w momencie zużycia, czy też może nabycie i zużycie tego wyrobu na cele opałowe nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego? Jeżeli obowiązek taki wystąpi, to jaka jest stawka podatku akcyzowego dla ww. wyrobu oraz czy przed zużyciem wymienionego
Czy na Spółce, jako producencie wyrobu będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym, a jeżeli tak, to jaka jest stawka podatku akcyzowego dla ww. wyrobu? Czy przed wprowadzeniem do obrotu wyżej wymienionego wyrobu na cele opałowe istnieje obowiązek jego znakowania i barwienia?Czy przy sprzedaży nie wystąpi obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym oraz inne obowiązki związane z jego sprzedażą
Czy na Spółce, jako podmiocie dokonującym nabycia wewnątrzwspólnotowego wyżej opisanego wyrobu będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym, a jeżeli tak to jaka jest stawka podatku akcyzowego dla ww. wyrobu?Czy przed wprowadzeniem do obrotu wyżej wymienionego wyrobu na cele opałowe istnieje obowiązek jego znakowania i barwienia przez Spółkę?
Czy podany sposób rozliczania akcyzy na podstawie dokumentów zakupu jest prawidłowy? Czy stawka podatku akcyzowego na WKT wynosi 60 zł na 1000 kg? Czy Spółka może sprzedawać zakupione WKT bez barwienia ich nieusuwalnym znacznikiem?
Czy sprzedawany wyrób tj. olej opałowy o kodzie CN 3824 90 98 i symbolu PKWiU 24.66.10-00.00 przeznaczony na cele opałowe podlega barwieniu i znakowaniu?
Czy na przedmiotowe produkty należy nakładać znaki akcyzy i czy stawka 4.550 zł/hl jest aktualna?
Czy sprzedawany wyrób tj. olej opałowy kod CN 38249098 podlega barwieniu i znakowaniu oraz jaka stawka podatku akcyzowego go dotyczy?
czy produkt o podanych właściwościach podlega obowiązkowi znakowania i barwienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 30 maja 2005 w sprawie znakowania i barwienia paliw silnikowych oraz olejów opałowych dla celów kontroli obrotu (Dz. U. Nr 96, poz. 815 z późn. zm) oraz czy olej ten jest opodatkowany stawką podatku akcyzowego w wysokości 60 zł / 1000kg?
Czy olej opałowy produkowany przez Pana i oznaczony symbolem PKWiU 24.14.73-67.20 oraz kodem CN 2707 99 19 będzie wyrobem nieopodatkowanym podatkiem akcyzowym? Jeśli będzie podlegał ustawie o podatku akcyzowym, to jaka stawka podatku będzie obowiązywać przy jego produkcji?Czy produkcja wyrobu niepodlegającego przepisom ustawy o podatku akcyzowym może odbywać się na składzie podatkowym?