Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania faktur w wersji elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku VAT od tych faktur.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT, jeżeli będą one przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej.
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT oraz przechowywania dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej.
Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej i możliwość niszczenia oryginałów dokumentów otrzymanych od kontrahentów, prawo do odliczenia.
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT oraz przechowywania dokumentów wyłącznie w formie elektornicznej.
Czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1406 ze zm.), w związku z art. 9 ust. 1 tejże ustawy, prawidłowe będzie działanie Wnioskodawcy polegające na obniżeniu podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych o koszty uzyskania przychodów rozpoznawane na podstawie wydatków/kosztów ujętych w księgach rachunkowych
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości archiwizowania dokumentów księgowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz braku wpływu takiego sposobu archiwizowania na prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z tych dokumentów księgowych.
Przechowywanie f-r w wersji elektronicznej i zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT w sytuacji gdy papierowe oryginały f-r zostaną zniszczone.
Prawo podatkowe dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na opracowanie dokumentacji technicznej w związku z zaniechaniem inwestycji
Czy w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.), Spółka może zlikwidować przedmiotową dokumentację tylko w formie rachunkowo-księgowej a koszt tej operacji odnieść w pozostałe koszty operacyjne stanowiące koszt uzyskania przychodów?
Czy takie uszkodzenie paragonu fiskalnego, brak możliwości odczytu podstawowych informacji w myśl obowiązujących przepisów o podatku od towarów i usług zezwala na zwrot podatku podróżnemu?
Pytanie dotyczy kwestii prawa do uśrednienia podatku od towarów i usług za miesiąc listopad na podstawie składanych deklaracji VAT-7 za okres styczeń - październik w związku z pożarem i faktem zniszczenia całej dokumentacji księgowej.
Według jakiej stawki podatku VAT należy opodatkować usługi porządkowania i archiwizacji dokumentów, przechowywania dokumentów, niszczenia dokumentów ?
Czy podatnik powinien dokonać korekty odliczonego podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu oraz, czy w sytuacji, gdy wskutek powodzi zniszczeniu uległa część dokumentów źródłowych może znaleźć zastosowanie art. 23 Ordynacji podatkowej przewidujący szacowanie podstawy opodatkowania ?